Не дороги – напрямки

Публікації / суспільство
3 457
0
Не дороги – напрямки


Влада у місті змінюється. А дороги – чи то бездоріжжя – залишаються. Влада звітує, а чернівчани вперто не помічають десятки відремонтованих доріг. Бо насправді капітально латають лише окремі ямки і ділянки. А чернівчани надалі щодня псують на дорогах авто, шпортаються чи падають через ями.

Нещодавно секретар міськради Віталій МИХАЙЛІШИН запевнив чернівчан з телеекрану: "Ми цього року максимально зробимо всі дороги в нашому місті". І перерахував десятки назв вулиць. Звідки кошти на "максимальні" роботи, наразі невідомо. Адже Віталій Михайлович визнав: щоби відремонтувати дороги, потрібно 100 мільйонів гривень. Наразі 17 мільйонів заплановано в міському бюджеті, ще 17 мільйонів нібито мають надійти з державного.


А Ярослав КУШНІРИК, заступник начальника департаменту ЖКГ міськради, кілька місяців тому на прес-конференції зауважив, щоби відремонтувати дороги, місту потрібно півмільярда гривень. І це враховуючи тільки асфальтовані дороги, але за кошторисом п’ятирічної давнини і без ремонту інженерних мереж. З понад тисячі вулиць і провулків міста асфальтовані дороги є лише в половини. Отож на обіцяний "максимум" розраховувати не варто. Як і черговій міській владі, не маючи коштів, обіцяти "європейські дороги".

На вулиці Богуна комфортно тільки джипам багатіїв

Щороку мерія складає список доріг, які планує відремонтувати. Яким чином до заповітного переліку потрапляють об’єкти – таємниця. Тому "МБ" пропонує чернівчанам скласти власний рейтинг найгірших доріг. А ми будемо про них розповідати на сторінках газети.
Розпочнемо з невеликої вулички в середмісті – Івана Богуна. Вона одна з тих, про яку чиновники забули. Дорожнє полотно знищене настільки, що латати його тут просто неможливо. Дорогу потрібно ремонтувати капітально. А оскільки кошти не знаходять, ремонту вулиця не бачила вже десятиліттями. І питання, коли ж побачить, у департаменті ЖКГ залишили без відповіді.

Дорога не є важливою транспортною артерією, але мешканцям вулиці Богуна від цього не легше. Ближче до вулиці Хмельницького асфальт знищений повністю. Деякі ями на дорозі сягають 20-30 сантиметрів завглибшки. Зважаючи на відстань до днища авто, на цій дорозі залишилася не одна вихлопна труба. І водії навчилися оминати ями, часто через тротуар. Тому тротуари теж знищені. Пішоходи перестрибують ями, шпортаються. Пройти на підборах тут – неабияке випробування.

Мешканці вулиці плутаються у спогадах: дорогу так давно не ремонтували, що й не пригадують, коли це було востаннє. Кажуть, що особливо небезпечно ходити, коли випадає сніг. Бо здається, що дорога рівна, а ступиш – і провалюєшся в ямку.

Люди нарікають: відколи почали будувати триповерховий будинок, вантажівки з будматеріалами остаточно зруйнували дорогу.
Просто перед входом до обласного протитуберкульозного диспансеру яма ледь не по коліна. З вікна визирають медики, кажуть, що і самі, і їхні хворі неодноразово падали на цій вулиці. І навіть пригадали випадок, коли одна з їхніх колег впала настільки невдало, що зламала руку.
А трохи вище лікувального закладу розташувався готельно-розважальний комплекс "Георг Палац". Тут полюбляють святкувати ювілеї можновладці. Своє 50-річчя в цьому ресторані відзначив губернатор Михайло Папієв. А нещодавно 70-річчя святкував тато лідера "Фронту змін" Арсенія Яценюка. Звичайно, нардеп теж був на святі. Гості до відомих людей приїжджали звідусіль. Але, очевидно, їхні джипи ям не бояться.
Марина Карасьова

Марія КОРОЛИК, пенсіонерка:

– Від 1973 року тут живу. Після того, як отримала квартиру, дорогу ремонтували. А вже відтоді, як почали будувати багатоповерхівки, кінець цій дорозі. Обіцяли ті, хто керував будівництвом, що шматок дороги відремонтують. Але відтоді, як дім збудували, ми нікого з них не бачили. Дорогу розбили, такою вона і залишилася.

Трапляється, люди падають і травмуються. Як присипле сніг, можна голову зламати. Я, наприклад, коли стемніє, з дому навіть не виходжу, бо ям не бачу. І так всі нарікають. На нашій вулиці живе багато пенсіонерів, молоді мало. А машини гасають, вони вже навчилися оминати ями.
Дивлюся по телевізору, що там і там щось ремонтують. А ми скільки вже писали до влади – все марно. Про вулицю Івана Богуна навіть не чути.

Микола КАЙДАШЕВ, мешканець вулиці:

– Не пам’ятаю, щоб тут колись робили ремонт. Ще коли був малий, на цій вулиці з друзями грали у футбол та каталися велосипедами. Тоді дорога теж була у вибоїнах. Пам’ятаю, як було страшно їхати велосипедом. Та й машиною тут нелегко проїхати, тому водії їздять вулицею повільно та обережно, щоб не пошкодити авто. Взимку взагалі їхати вгору неможливо. Тому мої знайомі, в яких є машина, залишають авто на сусідній із нашою вулиці Богдана Хмельницького.

Настя ЗАХАРЮК, мешканка вулиці:

– Наша вулиця, як бачите, повністю розбита. Її ремонтували дуже давно. Я й не пам’ятаю, коли це було. Дорогою важко ходити. Найважче взимку, коли ожеледиця. Проте і в теплу пору року пройти нелегко, особливо якщо взуття на підборах.

Тетяна МІЦАН, працівниця тубдиспансеру:

– Вже 40 років працюю в тубдиспансері. Всі ці роки вулицею ходжу чи не щодня. Калюжі та вибоїни для цієї дороги – звична справа. Тим паче, за весь час, скільки працюю, не пам’ятаю, щоб її ремонтували. Знаю, що нерідко бувало таке, що люди падали на вулиці та ламали кінцівки. Тому постійно, не тільки взимку, йдучи на роботу, взуваю зручне взуття без підборів.

На вулиці Богуна є:
– обласний протитуберкульозний диспансер;
– готельно-ресторанний комплекс "Георг Палац";
– факультет педагогічного коледжу;
– сквер на розі вулиць Горького та Богуна.

Офіційно

Довжина вулиці Богуна – 394 метри, ширина – від 6,6 до 7,5 метра.
Проектний інститут "НДІпроектреконструкція" на замовлення департаменту ЖКГ 2006 року виготовив спрощену проектно-кошторисну документацію на реконструкцію дороги із заміною інженерних мереж. Тоді вартість робіт становила 4,6 мільйона гривень.
Капітальний ремонт дороги було заплановано за рахунок субвенції з держбюджету до 600-річчя Чернівців. Кошти так і не надійшли.
Коли ремонтуватимуть дорогу – невідомо. Коштів немає.
(За даними департаменту ЖКГ міськради).

Що наобіцяли
Секретар міськради Віталій Михайлішин в ефірі телеканалу "Чернівці" пообіцяв, що чернівецький міськШЕП до кінця року зробить капітальний ремонт на вулицях Удонова, Салтикова-Щедріна, Червоноармійській, Комарова, Барбюса, Сагайдачного, Південно-Кільцевій, Чернишевського, Маковея, Миколаївській, Фастівській, Кобилиці, Стефаника, Гайдара, Каштановій, Лісній; поточний ремонт – на вулицях Червоноармійській, Канівській, Стеценка, Гайдара, Стефаника, Каштановій, Фастівській, Головній, Рівненській, Достоєвського, Чернишевського, проспекті Незалежності.

На вашій вулиці найгірша дорога?
Зв’яжіться з нами за номером телефону 58-94-84 або залишіть коментар на сайті molbuk.com.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
22:40
Магнітні бурі: прогноз на ці вихідні, 22–23 лютого
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм