RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Подушка задушлива, ковдра кусюча…

Подушка задушлива, ковдра кусюча…

Які предмети для сну купити, щоб міцно спати

До купівлі подушок і матраців потрібно ставитися уважно. Вони безпосередньо впливають на поставу і наше здоров’я.

Синтетичний наповнювач у подушках та ковдрах "підкуповує" низькою ціною. Якщо він якісний, то пружністю і м’якістю нагадує пух і перо. Виробники підбадьорюють: це правильний вибір. Повіримо їм?

Ні пуху, ні пера?
– Так, пух, перо, шерсть, наскільки б якісною не була їхня обробка, швидше брудняться, – говорить Інеса ОЛИВКА, лікар-терапевт. – Ще в них заводяться різноманітні кліщі – від пилових до піроїдів. Неестетично, неприємно, а для хворих на алергію – небезпечно. А якщо людина страждає не просто на алергію, а на астму?!
Синтетичні подушки і ковдри легко прати. Але будь-яке синтетичне волокно збирає статичну електрику, яка притягує пил, в якій заводяться ті самі паразити.
Значить, пух-перо все-таки краще? Лікарі стверджують: так. Але не варто кидатися в перший-ліпший магазин. Запорука здоров’я – якісний наповнювач, що пройшов фабричну обробку. Інакше подушки будуть буквально душити своїми випарами.
Латекс, який дедалі частіше використовують у виробництві подушок, на перший погляд, привабливий: форма таких виробів "підлаштовується" під анатомічні особливості господаря. Їхні "мінуси" – недовговічність і "примхливість" в експлуатації. Подушки з низькоякісного латексу, до всього іншого, швидко втрачають пружність.
Є на "ринку сну" і зовсім незвичайні пропозиції. Наприклад, трав’яні подушки. Як наповнювачі використовують лаванду, вербену, хміль, порошок фіалкового кореня, листя чайного дерева, евкаліпт, квіти ромашки в різних поєднаннях. Деякі з цих трав мають унікальну седативну дію: заспокоюють нерви і полегшують засинання. Але пам’ятайте, багато з них – сильні алергени.

Український розмір
В Україні люблять квадратні подушки. Традиційний український розмір – 70х70 см, і більшість із нас з небажанням погоджуються на подовжений євростандарт – 50х70 см. Але у ортопедів і невропатологів є серйозні претензії до нашого улюбленого формату. Якщо у людини проблеми з хребтом, подовжена подушка їй корисніша.
Взагалі, грамотному лікареві подушка здатна багато розповісти про свого господаря. Наприклад, якщо людина звикла спати на боці і надає перевагу високим подушкам, значить її шия мимоволі прогинається. Подушка маленька? Шия під час сну згинається в інший бік, що теж шкідливо для хребта.

Якщо підкласти замість подушки жорсткий валик, навіть у здорової людини може заболіти шия. Це в Японії прийнято спати на циновці, підкладаючи під голову валик. Але японці важать менше за українців, тому їм можна спати на твердому. А якщо важка людина лягає на жорстке узголів’я, то рано чи пізно почнуться проблеми з хребтом і тазостегновими суглобами.

Його величність матрац
Але для того, щоб міцно заснути, однієї подушки недостатньо. Знадобиться, як мінімум, ще й матрац. Що ж всередині нього? Зазвичай – це або синтетичні матеріали, або системи пружин, або пробка, яка довела свою безпеку і комфортність. Але в моду знову повертається перина. Чи варто слідувати за цим віянням? Краще не варто. Адже м’яка перина не підтримує тіло, а лише приймає його форму. Якщо у людини проблемна постава, ця форма теж буде неправильною.
Взагалі більшість людей, які полюбляють спати на дуже м’якому ліжку, страждають на сутулість. Адже коли ви лягаєте на перину, спина провалюється, а інші частини тіла виявляються вищими.
Ще один модний напрямок – гідроматраси. Часто їх позиціонують як ортопедичні. Однак спати на гідро матраці не корисніше, ніж на перині. Він також прогинається.

(Більше про вибір аксесуарів для сну читайте в газеті "Доброго здоров’я!", №2 за лютий, 2016 року)
Редактор: Леся Токарюк
27-02-2016, 10:52
Коментарів 0 Переглядів 3 423



Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!