Подушка задушлива, ковдра кусюча…

Публікації / Публікації
3 460
0
Подушка задушлива, ковдра кусюча…

Які предмети для сну купити, щоб міцно спати

До купівлі подушок і матраців потрібно ставитися уважно. Вони безпосередньо впливають на поставу і наше здоров’я.

Синтетичний наповнювач у подушках та ковдрах "підкуповує" низькою ціною. Якщо він якісний, то пружністю і м’якістю нагадує пух і перо. Виробники підбадьорюють: це правильний вибір. Повіримо їм?

Ні пуху, ні пера?
– Так, пух, перо, шерсть, наскільки б якісною не була їхня обробка, швидше брудняться, – говорить Інеса ОЛИВКА, лікар-терапевт. – Ще в них заводяться різноманітні кліщі – від пилових до піроїдів. Неестетично, неприємно, а для хворих на алергію – небезпечно. А якщо людина страждає не просто на алергію, а на астму?!
Синтетичні подушки і ковдри легко прати. Але будь-яке синтетичне волокно збирає статичну електрику, яка притягує пил, в якій заводяться ті самі паразити.
Значить, пух-перо все-таки краще? Лікарі стверджують: так. Але не варто кидатися в перший-ліпший магазин. Запорука здоров’я – якісний наповнювач, що пройшов фабричну обробку. Інакше подушки будуть буквально душити своїми випарами.
Латекс, який дедалі частіше використовують у виробництві подушок, на перший погляд, привабливий: форма таких виробів "підлаштовується" під анатомічні особливості господаря. Їхні "мінуси" – недовговічність і "примхливість" в експлуатації. Подушки з низькоякісного латексу, до всього іншого, швидко втрачають пружність.
Є на "ринку сну" і зовсім незвичайні пропозиції. Наприклад, трав’яні подушки. Як наповнювачі використовують лаванду, вербену, хміль, порошок фіалкового кореня, листя чайного дерева, евкаліпт, квіти ромашки в різних поєднаннях. Деякі з цих трав мають унікальну седативну дію: заспокоюють нерви і полегшують засинання. Але пам’ятайте, багато з них – сильні алергени.

Український розмір
В Україні люблять квадратні подушки. Традиційний український розмір – 70х70 см, і більшість із нас з небажанням погоджуються на подовжений євростандарт – 50х70 см. Але у ортопедів і невропатологів є серйозні претензії до нашого улюбленого формату. Якщо у людини проблеми з хребтом, подовжена подушка їй корисніша.
Взагалі, грамотному лікареві подушка здатна багато розповісти про свого господаря. Наприклад, якщо людина звикла спати на боці і надає перевагу високим подушкам, значить її шия мимоволі прогинається. Подушка маленька? Шия під час сну згинається в інший бік, що теж шкідливо для хребта.

Якщо підкласти замість подушки жорсткий валик, навіть у здорової людини може заболіти шия. Це в Японії прийнято спати на циновці, підкладаючи під голову валик. Але японці важать менше за українців, тому їм можна спати на твердому. А якщо важка людина лягає на жорстке узголів’я, то рано чи пізно почнуться проблеми з хребтом і тазостегновими суглобами.

Його величність матрац
Але для того, щоб міцно заснути, однієї подушки недостатньо. Знадобиться, як мінімум, ще й матрац. Що ж всередині нього? Зазвичай – це або синтетичні матеріали, або системи пружин, або пробка, яка довела свою безпеку і комфортність. Але в моду знову повертається перина. Чи варто слідувати за цим віянням? Краще не варто. Адже м’яка перина не підтримує тіло, а лише приймає його форму. Якщо у людини проблемна постава, ця форма теж буде неправильною.
Взагалі більшість людей, які полюбляють спати на дуже м’якому ліжку, страждають на сутулість. Адже коли ви лягаєте на перину, спина провалюється, а інші частини тіла виявляються вищими.
Ще один модний напрямок – гідроматраси. Часто їх позиціонують як ортопедичні. Однак спати на гідро матраці не корисніше, ніж на перині. Він також прогинається.

(Більше про вибір аксесуарів для сну читайте в газеті "Доброго здоров’я!", №2 за лютий, 2016 року)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Які банани в магазині треба обходити стороною: це знає не кожен
Горіла котельня житлового будинку та суха трава: на Буковині за добу сталося чотири пожежі
16-річна українка виграла багатоборство Гран-прі з художної гімнастики у Франції
Адміністрація Трампа звільнила половину співробітників Інституту миру США
Шпинат щодня: користь чи шкода для здоров'я?
Війська РФ за ніч і ранок 44 рази обстрілювали прикордоння Сумщини, є поранений
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
Пенсії, виплати ВПО, субсидії, тарифи: що зміниться з 1 квітня

Колонка

Читають Коментують
16-річна чернівчанка відкрила персональну виставку в художньому музеї - фото
8 701
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
8 276
"Такого ажіотажу давно не було": у Чернівцях на чвертьфінал Кубка України продали майже дві тисячі квитків
6 508
Дощі, прохолода і навіть сніг: погода на Буковині наступного тижня
5 124
Депутатка Чернівців заявила, що хтось дав вказівку на знищення Калинівського ринку
4 704
Мешканка містечка біля Буковини напала на жінку за зауваження щодо російської музики
2 827
Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях
2 759
Багато років присвятила медицині: у Чернівцях померла лікарка Зінаїда Зайцева
2 567
"Жодної совісті": Іво Бобул обурився брехнею, яку розповсюджують про нього шахраї
2 521
Услід за попереднім мером: депутати припинили повноваження в.о. міського голови Кіцманя
2 495

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм