Після свят дуже сумно дивитися на викинуті дерева сосен.
Не поспішайте викидати зелені красуні на вулицю.
Саме взимку у хвої сосни міститься найбільша кількість аскорбінової кислоти та ефірної олії. Також у хвої знайдено дубильні і смолисті речовини, каротин, алкалоїди, фітонциди, мікроелементи. Усе це робить сосну унікальним засобом при багатьох проблемах. Однак перед застосуванням ви повинні бути впевнені, що ваша красуня не оброблена жодними спецзасобами.
Для зміцнення імунітету, відновлення сил
Хвою сосни подрібнити за допомогою ножиць. Залити в емальованому посуді 4 скл подрібненої хвої 3 скл холодної води. Посуд закрити покришкою й поставити на 2-3 дні в темне місце, періодично струшуючи. Після закінчення цього терміну настій процідити через два шари марлі, відтиснути й пити по 0,5-1 скл на день. Зберігати настій не більше 12-ти годин у темному прохолодному місці. Для покращення смаку можна додати трохи цукру або меду.
При серцевих проблемах
Візьміть 5 ст. л. подрібненої хвої сосни, додайте по 2 ст. л. роздроблених плодів шипшини і цибулиння, залийте 1 л води і доведіть суміш до кипіння. Потім поваріть на малому вогні 10 хв., дайте настоятися в термосі ніч і пийте стільки, скільки ви захочете: замість води в теплому вигляді.
У косметології
Для вмивання при вугровому висипанні залити 2 жмені хвої 1 л гарячої води, кип’ятити 10 хв.
А суху шкіру протирають вранці і ввечері лосьйоном, приготованим з 50 мл горілки, 50 мл кип’яченої води і 1 ч. ложки настою хвої сосни.
22-01-2016, 21:50
0
2 388