Ідеальна підошва для зимового взуття має мати товщину понад сантиметр
Раніше, коли потрібно було купити зимове взуття, одразу було зрозуміло, що воно має бути однозначно дуже теплим. Нині ж, зважаючи на різку зміну погоди, взуття потрібно підбирати різне, радять експерти.
– Зима у нас буває непередбачувана, – говорить
лікар-терапевт Євген ГОРОБЧЕНКО. – Тому одягатися потрібно, залежно від погоди.
ВідлигаЄдиний порятунок в дощову і сиру погоду або під час зимової відлиги, коли під шаром снігу утворюються величезні крижані калюжі, – утеплені гумові чоботи (зараз такі в моді). У них ноги не промокнуть, а ризик застудитися значно знижується.
Раніше гумове взуття була непоказним і одягати його можна було хіба що на дачі чи в лісі. Нині гумові чобітки роблять на будь-який смак, різних забарвлень, витримуючи всі тенденції моди.
МорозиУкраїнські зими традиційно морозні. Іноді температура знижується до -20 °C, а то і нижче. Взуття для таких морозних днів повинно чудово зігрівати ноги. Особливу увагу, обираючи взуття на морозну погоду, приділіть матеріалу.
Ідеальний варіант – натуральна шкіра. Вона краще облягає ногу, швидше приймає форму ступні, добре утримує тепло і має водонепроникні властивості. До того ж шкіряне взуття прослужить не один сезон.
А ось шкірозамінника краще уникати, особливо якщо йдеться про взуття для дітей або літніх людей. Цей матеріал зазвичай погано реагує на сильний мороз і може потріскатися. Але це ще не все. Головний недолік взуття зі шкірозамінника – воно погано утримує тепло.
Якісне зимове взуття обов’язково має мати хутряну підкладку. Справжня шерсть набагато краще зберігає тепло, дозволяє шкірі дихати і не збивається в грудки. Водночас штучне хутро викликає підвищене потовиділення стопи. При цьому від вологи синтетична вовна збивається і втрачає практично всі свої морозозахисні властивості. Для тих, хто хоче заощадити на хутрі, краще обирати моделі зі змішаним хутром: це коли вгорі штучне хутро, а внизу – натуральне. Таке взуття цілком підійде для прохолодної осені або для недовгих переходів під час морозу.
Важливим момент для теплого зимового взуття – товщина підошви. Ідеальний варіант – підошва, яка має товщину понад сантиметр.
Чудовим варіантом для людей, які надають перевагу спортивному стилю, будуть зимові спортивні черевики. На відміну від зимових чобіт, які завжди утеплені хутром, у черевиках його може і не бути. Але вони все одно добре утримують тепло завдяки особливостям спеціального матеріалу.
СнігопадВисокі чоботи на низькій рельєфній підошві – головний атрибут для снігопадів. Це дуже практичне взуття. По-перше, низький каблук врятує вас від падінь на вулиці. А по-друге, у високих чоботах ви легко впораєтеся з будь-яким засніженням.
Щодо чобіт із замші є одне "але": замша може промокати. Допоможе цього уникнути спеціальний захисний водовідштовхувальний спрей, інакше ваші замшеві чоботи швидко втратять презентабельний вигляд.
ОжеледицяВ ожеледь утримуються на ногах ті, у кого зимове взуття з рельєфною підошвою. Чим виразніший рельєф, тим менша ймовірність ковзання на льоду. При цьому потрібно сказати тверде "ні" чоботам з гладкою підошвою, якими б зручними вони не здавалися. Інакше падінь вам не уникнути.
Але це ще не все. Багато що залежить від матеріалу самої підошви. Тут потрібно звертати увагу на країну-виробника. Якщо взуття зробили в Україні, де знають, що таке зима, мороз і ожеледиця, цілком імовірно, що таке взуття буде менше ковзати. А от якщо країна-виробник Італія чи Туреччина, їм довіряти свої ноги під час снігу і ожеледиці не варто. Швидше за все, підошва буде тонкою і слизькою.
Важливо!Чи можна носити взимку високий каблук?
Для жіночого зимового взуття ідеальний каблук – широкий і порівняно невисокий: 4-5 см. Для зимового чоловічого взуття – 1,5 см. У таких черевиках і чоботях стопа почувається природно, менше втомлюється.
Взуття на абсолютно пласкій підошві носити взагалі не варто: вона деформує стопу.
Леся ТОКАРЮК
2-01-2016, 10:11
0
6 309