RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Від бронхіту – молоко з медом і дихальна гімнастика

Від бронхіту – молоко з медом і дихальна гімнастика

Однак із хронічною недугою варто звернутися до лікаря

Хронічний бронхіт – неприємне захворювання, яке часто загострюється саме в холодну пору року. Часто його називають недугою курців, але чи так це насправді?

Бронхіт – запальне захворювання бронхів із переважним ураженням їхньої слизової оболонки, – говорить Оксана ВОЄВІДКА, доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ. – Бронхіт розрізняють на гострий і хронічний. При хронічному бронхіті клітини, що виділяють слиз (які вистилають стінки бронхів), товщають і створюють занадто багато слизу. Слизова оболонка бронхів набрякає.
Ці набряки звужують проходи, утруднюючи рух повітря і його проникнення у глибокі відділи легень (альвеоли). Становище ускладнюється тим, що набряки в дихальних проходах перешкоджають роботі епітелію, а це означає, що ні слиз, ні хвороботворні мікроби не видаляються з дихальних шляхів і проникають в легені. У результаті дихальні інфекції, включаючи гострий бронхіт і пневмонію, є звичайними ускладненнями хронічного бронхіту, що ще більше ускладнює роботу дихальної системи.
Причина виникнення хронічного бронхіту пов’язано з впливом на слизову оболонку бронхів шкідливих домішок: тютюнового диму, вихлопних газів тощо.

Важливі симптоми
Першим симптомом є постійний кашель, з яким виділяється багато слизу, особливо вранці. Утруднення дихання посилюються, особливо у зв’язку з фізичними навантаженнями. За подальшому розвитку хвороби шкіра через низький рівень кисню в крові часто набуває синього відтінку, іноді спостерігається припухлість і набряклість всього тіла. Згубними ускладненнями хронічного бронхіту є застійна серцева недостатність, гостра затримка дихання, емфізема легенів.
Тому у разі хронічного бронхіту не варто жартувати. Краще зверніться до лікаря, який призначить необхідне лікування. Щодо народних засобів, то ними не варто замінювати основне лікування, а застосовувати їх можна, лише узгодивши з вашим лікарем.

Народні засоби, які полегшать стан 
- Розтерти 1 жовток, 0,5 ч. л. соди і 1 ст. л. меду. Все це залити 1 скл гарячого молока, пити повільно, бажано випити перед сном.
- 1 скл свіжого морквяного соку змішати з кількома ложками меду. Приймати по 1 ст. л. протягом доби 4-5 разів.
- 1 ст. л. подрібненої трави хвоща польового заварюють 2 скл окропу, настоюють 2-3 год., проціджують. Приймати по 1 ст. л. 5-6 разів на добу.
- Якщо, незважаючи на вжиті заходи, хвороба посилюється, заявиться жар, кашель стає глибшим, тоді на грудях, ближче до горла, а також на ступні покладіть гірчичники і тримайте їх, доки вистачить терпіння.
- Замість чаю або кави хворому краще пити гаряче молоко з медом і дрібкою солі, проте мед попередньо необхідно прокип’ятити, інакше некип’яченим мед тільки посилить кашель.
- До 1 скл молока (яке закипіло) додати 1 ст. л. козячого жиру. Розмішати, доки не розплавиться, додати 1 ч. л. меду, і на кінчику ложки соди. Перемішати і випити гарячим. Після цього полежати 2-3 год. у ліжку, добре закутавшись. Лікування можна доповнювати розтирання рук, ніг, грудей, спини розтопленим жиром. Після цього також слід добре закутатися в теплі речі на 2-3 год.
- При гострому бронхіті 100 г меленого насіння льону, 20 г порошку плодів анісу, 20 г порошку кореня імбиру ретельно змішати з 0,5 кг часниково-медової суміші. Приймати по 1 ч. л. тричі на день за 30 хв. до їди.

Лікувальна гімнастика
Кулачки

Початкове положення: стоячи, ноги - на ширині плечей, руки вільно опущені, всі м’язи розслаблені.
Виконання: різкий, голосний і короткий вдих через ніс з одночасним стисненням рук в кулачки; потім - вільний видих через рот з одночасним випрямленням пальців рук.
Чотири повтори. Відпочинок - три-п’ять секунд. І знову - виконання. Зробити шість підходів.

Скидання вантажу
Вихідна позиція: стоячи, ноги - на ширині плечей, руки - на поясі, пальці стиснуті в кулаки.
Виконання: на вдиху руки опускаємо вздовж тіла, розтискаючи кулаки і максимально розтопирюючи пальці, неначе скидаємо тягар з плечей і рук; на видиху повертаємося у вихідне положення. Рекомендується робити 12 підходів по вісім вдихів-видихів.
На вдиху потрібно максимально напружувати плечі і м’язи рук. На видиху губи розтискати лише злегка.

Накачування м’яча
Початкове положення: стоячи, плечі і руки розслаблені і опущені, ноги - на ширині плечей.
Виконання: виконуючи різкий, енергійний вдих через ніс, нахилитися трохи вперед, голову опустити, плечі округлити, руки вивести вперед, розслабити і звісити. На видиху через рот прийняти вихідне положення. Зробити 12 повторень по вісім нахилів.

Леся ТОКАРЮК
Редактор: Леся Токарюк
27-12-2015, 15:10
Коментарів 0 Переглядів 24 525


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.