RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Події на Сході України » "Слід знайти спосіб повернути Путіну здоровий глузд" – пересічні європейці про трагедію в Україні

"Слід знайти спосіб повернути Путіну здоровий глузд" – пересічні європейці про трагедію в Україні

Трагедія зі збитим літаком міжнародних авіаліній викликала величезну кількість реакцій та критики європейських та світових лідерів. Однак, вона ще й зробила ближчими проблеми на сході України та, загалом, відкрила очі на сутність російської агресії пересічним громадянам об’єднаної Європи.

Жак Фелікс, майор бельгійської армії у відставці:

"У нас тут складається враження "гітлерівського підходу Росії" до ситуації: завжди у нього винен хтось інший. Постійні звинувачення на адресу України і у конфлікті, і нині – "навіть, якщо це проросійські повстанці підбили літак, вина все одно на Україні" – все це дуже нагадує колишні реакції Гітлера. Політика Путіна дуже незрозуміла. Європейці пережили страшну війну, з концентраційними таборами, з газовими камерами та 50 мільйонами жертв. Я не претендую на думку всієї Європи, але чимраз частіше виникає питання: а чи не втягує нас Росія у повторення цього смертоносного періоду. Тому Євросоюз і намагається використати всі можливі й неможливі способи - тиск дипломатичний, економічний, торговельний і так далі. Але я боюся припустити те, що надійде час для застосування зброї та армії. Ми збудували унікальну цивілізаційну систему, досконалий спосіб життя, міцну економіку… Тож, чи варто все це зруйнувати, а потім все розпочинати "з нуля" через напівбожевільну людину, яким виявився Путін? Треба знайти спосіб повернути Путіну здоровий глузд".

Британська вчителька початкових класів на пенсії Жінет Далофф:

"Трагедія, що сталася із цим літаком, засвідчила, що моє насторожене ставлення до путінської Росії, було не безпідставним. Я вважаю, що навіть із огляду на всю ту шкоду, яку вони вчинили навіть у недалекому історичному минулому - імперіалізм, далі комунізм - вже це не викликає довіри до Росії. Не знаю, чи змогли б вони побудувати ідеальну комуністичну систему, але імперіалізм зараз ми там спостерігаємо".

Архітектор з бельгійської Фландрії Раф Вейньєс:

"Ця драматична подія зробила ситуацію в Україні ще незрозумілішою та складнішою. Досі здавалося, що там якась суто регіональна проблема: одна частина населення хотіла Росії, інша - ні. Тепер ми усвідомлюємо, які величезні насилля й агресія там відбуваються. Між проведенням чогось на кшталт референдуму щодо бажань людей – законного чи ні, – це одна справа, але перейти до збивання у небі літаків міжнародних авіарейсів – це вже зовсім інший вимір".

Олів’є Дюнан, директор брюссельського підприємства:

"Слід дізнатися, як Росія спробує владнати цю ситуацію, бо всьому світові зрозуміло одне: якби Росія не втручалася у справи України, то української кризи вже давно б не було. Цікаво побачити, як Путін вкотре вийде сухим з води. Безумовно, ця авіакатастрофа дала можливість побачити ситуацію значно чіткіше. До того ж, якщо вина росіян у ній буде доведена, то настав час Європі серйозно втрутитися. Нині ситуація доволі делікатна, треба щоб все було ретельно розслідуване".

Моніка Кьонен, німецький перекладач:

"Невідомо, чи це була чиста випадковість, однак, реакції з Росії абсолютно неадекватні. Адже вони відмовляються від всього, хоча ми знаємо, що літак збили саме з їхньої зброї, а те, що люди вбивають одне одного у цьому регіоні росіяни навіть заохочують. Мені не хочеться виявити, що Україна стала ще одним сектором Газа. Але тепер ми побачили, що там вбивають, що там ллється кров. Адже тепер жертвами стали люди з наших країн - голландці, бельгійці, американці… Тож нині Україна з її проблемою опинилася значно ближче до нас. Війна в Україні тепер має обличча".

Найджел Мунісамі, британець, музикант симфонічного оркестру:

"Я уявляю, що це справа рук місцевих сепаратистів. Якщо "чорні ящики" опиняться в руках Росії, то їм слід буде відповісти на величезну кількість питань. Реакцією Європи повинна бути повна відмова літати до Росії, накласти ембарго на польоти в російському повітряному просторі, або принаймні припинити польоти до Москви. Наразі проросійські та проукраїнські сили звинувачують одне одного в неонацизмі чи сталінізмі. Як на мене, то недобрим є ні одне, ні друге. Тому, український уряд повинен починати з чистого листа, а не оглядатися на минуле".


Віталій Єреміца, Радіо Свобода, Брюссель,

спеціально для molbuk.ua
Редактор: Igor
19-07-2014, 10:35
Коментарів 0 Переглядів 1 182

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.