Трагедія зі збитим літаком міжнародних авіаліній викликала величезну кількість реакцій та критики європейських та світових лідерів. Однак, вона ще й зробила ближчими проблеми на сході України та, загалом, відкрила очі на сутність російської агресії пересічним громадянам об’єднаної Європи.
Жак Фелікс, майор бельгійської армії у відставці:
"У нас тут складається враження "гітлерівського підходу Росії" до ситуації: завжди у нього винен хтось інший. Постійні звинувачення на адресу України і у конфлікті, і нині – "навіть, якщо це проросійські повстанці підбили літак, вина все одно на Україні" – все це дуже нагадує колишні реакції Гітлера. Політика Путіна дуже незрозуміла. Європейці пережили страшну війну, з концентраційними таборами, з газовими камерами та 50 мільйонами жертв. Я не претендую на думку всієї Європи, але чимраз частіше виникає питання: а чи не втягує нас Росія у повторення цього смертоносного періоду. Тому Євросоюз і намагається використати всі можливі й неможливі способи - тиск дипломатичний, економічний, торговельний і так далі. Але я боюся припустити те, що надійде час для застосування зброї та армії. Ми збудували унікальну цивілізаційну систему, досконалий спосіб життя, міцну економіку… Тож, чи варто все це зруйнувати, а потім все розпочинати "з нуля" через напівбожевільну людину, яким виявився Путін? Треба знайти спосіб повернути Путіну здоровий глузд".
Британська вчителька початкових класів на пенсії Жінет Далофф:
"Трагедія, що сталася із цим літаком, засвідчила, що моє насторожене ставлення до путінської Росії, було не безпідставним. Я вважаю, що навіть із огляду на всю ту шкоду, яку вони вчинили навіть у недалекому історичному минулому - імперіалізм, далі комунізм - вже це не викликає довіри до Росії. Не знаю, чи змогли б вони побудувати ідеальну комуністичну систему, але імперіалізм зараз ми там спостерігаємо".
Архітектор з бельгійської Фландрії Раф Вейньєс:
"Ця драматична подія зробила ситуацію в Україні ще незрозумілішою та складнішою. Досі здавалося, що там якась суто регіональна проблема: одна частина населення хотіла Росії, інша - ні. Тепер ми усвідомлюємо, які величезні насилля й агресія там відбуваються. Між проведенням чогось на кшталт референдуму щодо бажань людей – законного чи ні, – це одна справа, але перейти до збивання у небі літаків міжнародних авіарейсів – це вже зовсім інший вимір".
Олів’є Дюнан, директор брюссельського підприємства:
"Слід дізнатися, як Росія спробує владнати цю ситуацію, бо всьому світові зрозуміло одне: якби Росія не втручалася у справи України, то української кризи вже давно б не було. Цікаво побачити, як Путін вкотре вийде сухим з води. Безумовно, ця авіакатастрофа дала можливість побачити ситуацію значно чіткіше. До того ж, якщо вина росіян у ній буде доведена, то настав час Європі серйозно втрутитися. Нині ситуація доволі делікатна, треба щоб все було ретельно розслідуване".
Моніка Кьонен, німецький перекладач:
"Невідомо, чи це була чиста випадковість, однак, реакції з Росії абсолютно неадекватні. Адже вони відмовляються від всього, хоча ми знаємо, що літак збили саме з їхньої зброї, а те, що люди вбивають одне одного у цьому регіоні росіяни навіть заохочують. Мені не хочеться виявити, що Україна стала ще одним сектором Газа. Але тепер ми побачили, що там вбивають, що там ллється кров. Адже тепер жертвами стали люди з наших країн - голландці, бельгійці, американці… Тож нині Україна з її проблемою опинилася значно ближче до нас. Війна в Україні тепер має обличча".
"Я уявляю, що це справа рук місцевих сепаратистів. Якщо "чорні ящики" опиняться в руках Росії, то їм слід буде відповісти на величезну кількість питань. Реакцією Європи повинна бути повна відмова літати до Росії, накласти ембарго на польоти в російському повітряному просторі, або принаймні припинити польоти до Москви. Наразі проросійські та проукраїнські сили звинувачують одне одного в неонацизмі чи сталінізмі. Як на мене, то недобрим є ні одне, ні друге. Тому, український уряд повинен починати з чистого листа, а не оглядатися на минуле".
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.