Давні українські часописи і книги, листівки і твори живопису, графіки, скульптури та прикладного мистецтва... Усе - про Тараса Шевченка. Видовищну виставку можна побачити у Чернівецькому художньому музеї.
Портрет Тараса Шевченка із цукру, створений у 1989 році, унікальна столітня гравюра та давні часописи... Більшість експонатів на виставці “Наш Шевченко” - з колекції знаного чернівецького колекціонера Івана Снігура.
- Зверніть увагу на портрет Шевченка, гравюру, - наголошує Іван Назарович. - Це надзвичайно рідкісний експонат. У графіці йому нема рівних: нема що додати чи забрати. Зроблено у Коломиї у 1914 році. Сто років тому... Його висилали у конвертах за кордон: в Австралію, Америку, Канаду.
Іван Снігур каже, що матеріали почав збирати приблизно у 1953 році.
- По-перше, я відвідував багато буковинських сіл, - зауважує колекціонер. - Заходив в окремі хати, до окремих людей. У багатьох оселях бачив портрет Шевченка поруч з іконами. Розумієте, його прирівнювали до святих. Я намагався купити портрет... То були такі випадки, що образи продають, а Шевченка - ні.
- Я ще не зустрів людину, яка би не любила Шевченка, - наголошує Іван Назарович. - Є чотири речі, які ні в кого не викликають алергії. По-перше, це аромат печеного хліба. По-друге - поле пшениці, без якого не можна написати жодного портрета святих. По-третє, це гарна вишита сорочка. Ну і, звісно ж, вічною святістю є творчість Шевченка.
Також на виставці можна побачити відібрані роботи із фондів музею та приватної колекції Василя Гамаля. Автор ідеї та організатор виставки – Лариса Курущак. Виставка триватиме до кінця березня.
Цікаве поза виставкою- тематичні екскурсії ("Образотворча Шевченкіана", "Життєтворчість Т. Шевченка у літературі та пресі з колекції І вана Снігура"
- перегляди стрічок (фільм-роздум А. Данильченка та О. Оша "Ген свободи", "Шевченко - художник", "Мій Шевченко", "Т.Шевченко. Казки картинної галереї")
28-02-2014, 09:05
0
2 969