Рибалки та відпочивальники після себе залишають на берегах Дністра багато різного сміття та бруду. Ідеш берегом, а під ногами… Аби лише на щось не наступити. Пляшки, пакети, різний непотріб валяється всюди, за кожним камінцем чи кучиком неодмінно щось є.
– Раніше я прибирав місця на березі, де збирався рибалити. Було дуже неприємно годинами перебувати серед пляшок, залишків їжі та цигарок. Але прибирати доводиться постійно, навіть якщо позавчора я тут уже був і сміття збирав. Тепер мені набридло за всіма прибирати. Охоплює розпач і розчарування, – скаржиться рибалка-любитель Леонід ГУСАР, мешканець Сокирянщини.
Багаторічне засмічення Дністра не минає безслідно. Непотріб, який залишають люди на берегах Дністра, потрапляє у воду, чим знищує унікальну природу.
– Засмічення впливає на ландшафт, підриває екологію. Безповоротно зникають види тваринного та рослинного світу, – говорить Віктор МАКОВІЙЧУК, провідний інженер з охорони тваринного світу Національного природного парку "Хотинський".
Чимало ділянок берега Дністра нині перебувають в оренді приватних осіб. Сюди вільно дістатися відпочивальникам складно: за в’їзд потрібно заплатити, але тут зазвичай чисто.
Працівники приватного пляжу "Бомбардир", що біля села Непоротове (Сокирянщина), щодня збирають сміття після відпочивальників.
– Сміття багато, але ми не допускаємо його нагромадження. Впродовж тижня причепом "Жигулів", який вміщає від 250 до 350 кілограмів, сміття за чотири ходки вивозимо на сміттєзвалище, – кажуть.
– Нині ніби менше люди смітять, якщо порівняти з минулими роками. Але береги річки все одно дуже засмічені. Є місця, де території просто закидані брудом, – розповідає "МБ" Володимир КУЧЕРЯВИЙ, в. о. начальника експлуатаційної дільниці села Михалково
Новодністровського управління водних ресурсів.
Працівники цієї установи, крім спостереженням за міграцією птахів, за рівнем води на водосховищі, проходження нересту ще зобов’язані стежити за порядком на своїй дільниці. Тож доводиться прибирати від урочища Вишневого до села Кормань – це майже 30 кілометрів берега Дністра.
Наприкінці 2012 року Верховна Рада підвищила штрафи за засмічення. Так, нечупарі загрожує від 340 до 1360 гривень, а за повторного порушення – до 1700 гривень. Але буковинцям та гостям краю, схоже, байдуже. Їх також не обходить, чим насолоджуватимуться невдовзі їхні діти на берегах Дністра: унікальною природою чи сміттєзвалищами.
29-08-2013, 09:34
0
3 850