"Нічого не вирішено" - під такою назвою у Чернівцях у центрі культури "Вернісаж" відкрилася виставка плакатів німецького графіка та карикатуриста, президента Академії мистецтв у Берліні Клауса Штека.
На кожному плакаті ми бачимо осмислення проблем навколишнього середовища. Це не лише глибокі художні образи, але і вражаючий фактаж. Адже кожне зображення розкриває влучна фраза, цифра, порівняння фактів.
Відтак, неабияке враження справляє плакат із зображенням матері, яка годує дитину. Підпис до плакату жорсткий та такий, що відображає наші суворі будні: “Перша отрута”.
Зацікавлює плакат із зображенням Землі та підпис до нього: “Із об’єктом оренди необхідно поводитися обережно та повертати його у гарному стані”. Ну а добряче замислитися змушує плакат із зображенням забрудненого берегу річки. Щоправда, Клаус Штек подає своє застереження не банально. Мовляв, не забруднюйте водойми, він розкриває проблему крізь призму загрози кожному із нас. Відтак, у його підписі зазначається: “Якщо подумати, що людина на 70% скаладається із води...”
Не дивно, що біля плакату двоє чоловіків одразу заговорили про те, яку ж воду ми сьогодні вживаємо і, узагалі, чим наповнюємо себе та своє майбутнє...
... За такі критичні роботи Клауса Штека поважають у всьому світі. Щоправда, проблеми навколишнього середовища – це лише частина його тем, які сколихнули німецьке суспільство ще у 80-х роках минулого століття. Масштабні катастрофи останніх років, наприклад, аварія на атомній станції Фукусіма та розлив нафти у Мексиканській затоці, вкотре засвідчують, які серйозні техногенні загрози для життя на Землі може викликати людська діяльність...
- Дуже багато моїх мотивів не лише не застаріли, а є дуже навіть актуальними, - переконаний Клаус Штек. - Звідси й назва виставки: "Нічого не вирішено".
Виставка триватиме до 7 травня, вона організована за ініціативи Goethe-Institut в Україні і за сприяння Клауса Штека та Сергія Жадана.
22-04-2013, 17:55
0
2 609