У шматочку бірманського бурштину, який знаходять у північно-східній частині М'янми (колишня назва — Бірма), на кордоні з Китаєм та Індією, вчені виявили доісторичне пташеня, яке чудово збереглося.
Як повідомляє National Geographic, пташеня довжиною 6 см знайшли палеонтологи із США, Канади і Китаю. Читайте також Вчені виявили найдавніший у світі гриб (фото) Представник вимерлої групи енанціорнісових птахів жив 99 мільйонів років тому. У краплю смоли малюк впав через через кілька тижнів після появи на світ. 9-сантиметровий бірміт повністю вмістив голову, шийний відділ хребта, крила і хвіст древнього птаха.
Це найповніший зразок цих представників фауни, відомий на сьогоднішній день.
Янтарне покриття дозволило зберегти повноцінну структуру скелета, шкіряний покрив, оперення, повіки й вушні отвори.
Жоден зразок, знайдений у землі, не зберігається настільки ж добре. Разом з тим, навіть з "бурштинового пташеняти" не вдалось отримати ДНК, але з допомогою 3D-моделювання вченим вдалося реконструювати його прижиттєвий вигляд.
Бірманський бурштин, або бірміт, відомий більше двох тисяч років — ще в часи династії Хань його обробляли китайські ремісники.
"Однак ці копалини смоли більш цінні з наукової точки зору. Як і в будь-якому бурштині по всій планеті, в бірміті можна знайти інклюзи — рештки застиглих у давнину тварин, і за разноманітністю організмів він не знає собі рівних", - повідомляє видання.
Крім крихітних членистоногих, в бірманському бурштині були виявлені гекони і хамелеони.
10-06-2017, 17:21
0
3 329