Вільних квадратних метрів у майбутньому будинку вже немає.

Фахівці називають кілька причин. По-перше, сезон. Восени традиційно пожвавлюється ринок нерухомості: і первинного, і вторинного житла.
По-друге, заробітчани. Останніми роками восени саме вони здебільшого пожвавлюють ринок нерухомості.
По-третє, завершення будівництва. Чимало забудовників намагається під кінець року завершити об’єкти.
На цьому етапі більше пропозицій й активніше купують квартири.
Також репутація забудовників змінюється. Останніми роками повага до буковинських будівельників помітно зміцніла.
Володимир КИФЯК, експерт із новобудов:
– Попит на новобудови і справді більший, ніж на вторинному ринку. Нові квартири кращі і вигідніші, але не дешевші. Нове житло менше коштує лише на стадії будівництва. Але в кінцевому результаті ціни на нову і стару квартиру майже зрівнюються. Але незважаючи на це, вигідніше придбати нове житло, ніж готову квартиру.
За словами фахівця, симпатії до новобудов міцніли останні кілька років. Після кризи 2008 року люди почали приглядатися до забудовників і будинків, які зводили на той момент. Об’єкти, які не заморозили і продовжили будівництво, потрохи набували популярності. Тож з часом їхня репутація лише росла, на сьогодні нове житло зажило більшого попиту, ніж старе. Та й буковинці не мають негативного досвіду будівельних афер.
Пожвавлення відчули й забудовники.
– Попит на нові квартири справді кращий, ніж був раніше, – каже Юрій РИБАК, директор ТОВ "РІКА". – Скажімо, у нашому будинку, який ще зводимо, одно– і двокімнатні квартири вже розкупили, залишилися лише трикімнатні. А в будові, яку здамо в експлуатацію на початку листопада, розкупили все житло. Великі площі продаємо повільніше. Здебільшого квартири купують заробітчани.