Перші саджанці під загрозою: як захистити їх від холоду і врятувати врожай

новини / Лайфхаки
341
0
Перші саджанці під загрозою: як захистити їх від холоду і врятувати врожай


В Україну прийшло похолодання, яке Укргідрометцентр вже назвав небезпечним і стихійним. У цей час варто подбати про перші саджанці та квіти надворі.

РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає про прості способи захистити розсаду від заморозків.



Ознаки загрози: коли чекати заморозків і як їх розпізнати

Весняні заморозки зазвичай трапляються вночі або рано вранці, коли температура опускається до 0 °C або нижче. Найчастіше вони спостерігаються у квітні, особливо в північних і центральних регіонах України.

Особливо небезпечні періоди - після довгого тепла, коли розсада вже висаджена в ґрунт. Варто слідкувати за прогнозами погоди, звертаючи увагу на попередження про нічне зниження температури. Листя розсади починає темніти, в'янути або вкриватися плямами - це перші ознаки ушкодження холодом. Якщо помічені такі симптоми, потрібно негайно вжити заходів.

Тимчасовий захист рослин

Один із найпростіших способів - накриття розсади плівкою, агроволокном або пластиковими пляшками з обрізаним дном.

Вдень укриття слід відкривати, щоб рослини не перегрівалися й отримували світло. На ніч - знову закривати, щільно притискаючи краї, щоб холодне повітря не проникало всередину.

У разі різкого похолодання можна додатково утеплити укриття старими ковдрами або мішковиною. Якщо рослин небагато, допоможуть звичайні перевернуті горщики або відра. Важливо не забути зняти укриття зранку, коли сонце вже прогріває землю.

Пересадка в контейнерах

Якщо розсада вирощується в контейнерах, її легко перенести в тепліше місце - парник, теплицю або навіть у дім. Це особливо зручно у перші тижні після висіву, коли рослини ще маленькі й легко переносяться. Тимчасове переміщення дозволяє уникнути критичних температур у відкритому ґрунті.

Важливо підбирати для пересадки легкі контейнери, які зручно переносити. У приміщенні потрібно забезпечити рослинам достатнє освітлення, щоб вони не витягувалися. Після стабілізації температури розсаду можна знову виносити на вулицю для загартовування.

Природні способи утеплення та профілактики розсади

Розпушений і вологий ґрунт краще утримує тепло, тому перед заморозками варто добре полити рослини. Можна також замульчувати землю навколо саджанців - соломою, тирсою або торфом, що зменшує втрати тепла вночі.

Ще один простий спосіб - посадити навколо розсади захисні рослини, наприклад, високі культури або густий шпинат. Вони створюють додатковий мікроклімат і затримують холодне повітря.

Варто уникати надмірного підживлення азотом - воно робить рослини ніжнішими й чутливішими до холоду. Краще обирати комплексні добрива з калієм, який підвищує морозостійкість.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм