Медикиня із Чернівців розповіла, чому обійми дуже корисні

новини / Здоров'я
1 199
0


У цьому шаленому світі, серед тривог, стресів та щоденного життя, можна забути, що нам необхідні обійми. Це безкоштовно. І дуже ефективно. Науково доведено, що обійми знижують рівень стресу та сприяють покращенню здоров’я.

Про це розповідає в.о завідувача Тренінгового центру ДУ "Чернівецький ОЦКПХ МОЗ", к.мед.н., доцент БДМУ Наталія Ліснянська.



Обійми – це не просто приємний жест; вони мають численні корисні ефекти для фізичного та психічного здоров'я. Однією з основних переваг обіймання є його вплив на психічний стан. Обійми збільшують вироблення гормону щастя. Цей гормон сприяє зниженню стресу і підвищенню настрою, сприяє відчуттю комфорту та безпеки. Гормонами щастя називаються речовини, завдяки яким людина відчуває радісні емоції. Вони підвищують витривалість, працездатність і стресостійкість.

Гормони щастя — це білки, рівень яких підвищується в той момент, коли людина відчуває позитивні емоції (щастя, радість, натхнення, захоплення, ентузіазм). Гормони радості є природними психоактивними речовинами.

Є таке поняття у психології ─ емоційні погладжування, тобто, підтвердження для людини, що з нею, а також з людиною, яка поруч, і зі світом все добре. Якщо мене обіймають, якщо я відчуваю дотик, який передає мені позитивну емоцію, значить – я окей. Це базова психологічна потреба.

З психологічної точки зору, обійми сприяють встановленню та зміцненню зв'язків між людьми, будуючи відчуття близькості і спільності. Вони можуть допомагати вирішувати конфлікти, зменшувати відчуття самотності та підвищувати рівень емпатії.

✅Зміцнення соціальних зв'язків: Обійми сприяють підтримці та зміцненню відносин між людьми. Вони допомагають встановлювати контакт, розбиваючи бар'єри та створюючи сприятливу атмосферу для комунікації.

✅Ми обіймаємо інших коли схвильовані, щасливі, сумні або намагаємося втішити. І, як виявляється, обійми роблять нас здоровішими та щасливішими.

✅Дотики інших людей допомагають нам впоратися зі стресом. Однак, коли дотики викликають дискомфорт або не вважаються безпечними (як під час пандемії коронавірусу), жести самодотику, як-от докладання руки до серця, можуть стати альтернативним способом.

"Пам’ятайте, що обійми потрібні щодня. Бо, як казала американська сімейна психологиня, для виживання людині потрібно обійматися 4 рази на день, для підтримки – 8 разів, для зростання – 12.

Таким чином, обійми – це не лише приємна форма виявлення любові та турботи, але й потужний інструмент для підтримки психічного та фізичного здоров'я. Обійміть своїх близьких!" - закликала медикиня.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
Померла 27-річна жінка з Глибокої, яка потрапила у важкому стані до лікарні
24 977
Не втікав і є свідком: хлопця, якого соцмережі звинуватили в побитті Вікторії Тоненчук, опитала поліція
18 181
Працівник ТЦК із Буковини допомагав переправляти ухилянтів за кордон: у ТЦК відреагували
6 790
У Чернівцях помер 11-річний хлопчик. Поліція перевіряє обставини та причини смерті
5 928
Герої Буковини: не стало захисника Миколи Цуркана
5 170
У Чернівцях з'являться ще дві камери TruCAM: де саме
4 490
Найпопулярніша риба може зникнути з прилавків: у чому причина та чим її замінити
4 490
До свідомості так і не прийшла: 18-річному хлопцю вручили підозру у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень Вікторії Тоненчук
4 308
Голова Глибоцької ОТГ закликав правоохоронців об'єктивно розслідувати обставини смерті 27-річної жінки
4 043
Підозрюваного у жорстокому вбивстві молодої жінки із Буковини заарештували
3 672

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм