Любителі кави, які купують в цільних зернах, заявляють, що вона краща за мелену, пропонуючи свіжіший і сильніший смак. З іншого боку, багато тих, хто використовує суворо мелену каву, відзначають її простоту використання та зручність. Ця суперечка, ймовірно, ніколи не закінчиться, оскільки кожен має свій час і використання залежно від того, який тип кави ви п'єте, пише NV.
Порівнюючи каву в зернах і мелену, є багато плюсів і мінусів, що ускладнює вибір справжнього "переможця". Давайте порівняємо каву в зернах і мелену.
Розуміння цільної та меленої кави
Для порівняння, важливо спочатку пояснити, що мається на увазі під цілими зернами чи меленою кавою. Уся кава починається як "кавова вишня", зібрана фермерами з дерева. Після цього проходить етапи обробки, помелу та обсмажування, в результаті чого ми отримуємо "каву з цільних зерен". Ці процеси однакові, за винятком стадії обсмажування, яка відрізняється.
Кава в зернах — це кава після обсмаження. Її не можна зварити безпосередньо з цілого зерна. Якщо ви купуєте мішок кави в зернах, вам потрібно буде подрібнити їх перед використанням. Мелена кава відрізняється тим, що вона вже була попередньо подрібнена компанією. Таким чином, пакет меленої кави буде готовий до використання відразу і не потребує жодних додаткових кроків для помелу. Як кава в зернах, так і мелена широко доступні в різних варіантах обсмаження.
Цілі зерна проти меленої кави
Кава в зернах відрізняється від меленої залежно від кількох факторів: свіжість/аромат, зручність і ціна.
Для більшості смак і свіжість є основою дискусії про каву в зернах проти меленої. Коли кавові зерна подрібнені, вони піддаються впливу світла та повітря, що швидко впливає на смак і може зробити вашу каву несвіжою. Це явище відбувається тому, що коли кавові зерна подрібнені, їх більша площа поверхні прискорює окислення, що призводить до напою без смаку. Тому багато хто вибирає каву в цільних зернах за її свіжіший, сильніший смак і аромат.
Оскільки мелена кава піддається впливу зовнішніх факторів, таких як тепло, волога та світло, її термін зберігання набагато коротший, ніж у кави в зернах. Незапечатана мелена кава зберігає свіжість лише кілька днів, тоді як відкрита упаковка кави в зернах залишається свіжою до двох тижнів.
Зручність
Немає сумнівів, що попередньо змелена кава має фактор зручності. Її можна додати в кавоварку, просто вийнявши з пакета. Крім того, якщо ви використовуєте каву в цільних зернах, вам потрібно буде помолоти зерна за кілька хвилин. Час, необхідний для цього, залежить від обраного вами методу. Ручна кавомолка потребує 3 або 4 хвилини, тоді як електрична — лише 1 або 2 хвилини. Багато кавоварок також мають вбудовані електричні млинки. Якщо вам важливо заощадити час і зусилля, краще купувати попередньо змелену каву.
Хоча зручність має важливе значення, багато завзятих любителів цінують персоналізацію чашки кави. Використання зерен дає змогу молоти каву до точного помелу на свій вибір, а не купувати попередньо змелений пакет. Таким чином, кава в зернах часто є кращим вибором для тих, хто експериментує із різними способами заварювання, що вимагають різного розміру помелу.
Ціна
Це залежить від марки, але в більшості випадків кава в зернах дорожча за мелену. Це виглядає майже нелогічно, оскільки ви думаєте, що вам доведеться заплатити більше за фактор зручності попередньо меленої кави. Однак кава в зернах, як правило, вищої якості, ніж мелена, оскільки її зазвичай отримують із високоякісних культур і не кладуть наповнювачів чи добавок.
Чашка для кожного типу кавоманів
Справжній "переможець" залежить від того, що ви хочете отримати від своєї чашки кави, і від того, скільки перешкод ви готові пройти, щоб зварити її. Для звичайного любителя мелена кава є економним вибором, який заощадить час.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram