RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Медики закликали буковинців тепліше вдягатися

Управління охорони здоров’я області звертається до краян у зв’язку зі зниженням температури та закликає уважніше ставитися до свого здоров’я. Постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі, - нагадують медики. Погодні умови з температурою нижче +7 градусів за Цельсієм уже вважаються такими, що можуть спричинити проблеми зі здоров'ям. Холод згубно впливає у першу чергу на дрібні кровоносні судини людини: в кінцівках вони інстинктивно звужуються, щоб зберегти тепло.

Через те, що циркулювання крові в кінцівках уповільнюється, найперше замерзають пальці рук та ніг, а також вуха і ніс – вони найменше захищені через те, що в них тонкий жировий прошарок. Спочатку замерзає шкіра, а вже потім підшкірний шар, судини, м'язи, нерви і навіть кістки.

Краще вдягатися у кілька шарів. Тобто одягти на себе кілька легких светрів замість одного теплого. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко, завжди можна зняти один із светрів. З цих же міркувань одяг має бути цiлком вiльним.

Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром. Якщо плануєте провести цілий день на морозі, вiзьмiть запасний одяг. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження. Не виходьте на мороз голодним. Обов'язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли – теж з'їжте що-небудь. Якщо ви проводите цілий день на вулиці, кожні півгодини-годину бажано заходити у тепле приміщення, аби зігрітися. При можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом. Не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.

Категорично не можна торкатись голими руками металу. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, і у місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити вашу шкіру при зіткненні, тому при роботі з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички. Не варто вживати спиртне. Алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла, окрім того просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вберегтись від ушкоджень у складних умовах. Нікотин через свій згубний вплив на стінки судин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом.

Як тільки ви побачили симптоми переохолодження – воскові плями та оніміння шкіри, негайно перейдіть у тепле приміщення. Перша допомога при переохолодженні нескладна – зігрійтеся, посидьте у теплому приміщенні кілька годин, поїжте. Якщо ж це обмороження – слід негайно звернутися до лікаря. Якщо лікар тимчасово недоступний, треба перевдягнути постраждалого: зняти мокрий одяг і загорнути його в теплі простирадла і ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла. Далі уражені ділянки потрібно зігріти у теплій воді – 40-42 градуси за Цельсієм. Якщо під рукою немає термометра, перевірте воду ліктем. Вона не повинна бути гарячою. Помістіть обморожену кінцівку у воду і потримайте, поки шкіра не стане рожевою і не повернеться чутливість. Дуже важливо: уражене місце не повинно торкатися стінок посуду. Якщо обморожене обличчя, можна робити компреси м'яким рушником. Як тільки шкіра порожевіє, обсушіть і обгорніть уражену ділянку чистою матерією. Якщо це нога чи рука, обгорнути треба кожен палець окремо або покласти ватні кульки між пальцями. Це допоможе повністю висушити постраждалу ділянку і не дати інфекції проникнути через уражену шкіру. Поповніть нестачу рідини. Дайте постраждалому пити – будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони поновлять нормальну температуру тіла і покращать циркуляцію крові. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Редактор: Igor
1-12-2010, 09:33
Коментарів 0 Переглядів 1 821

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.