Магній називають вітаміном молодості та здоров'я. Останнім часом його дуже часто додають до раціону харчування.
Для чого потрібен магній, кому його слід додатково приймати та в яких продуктах міститься цей вітамін, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".
Магній — це внутрішньоклітинний елемент, мінерал, який дуже важливий для нашого організму. Він бере участь в організації насамперед кісток, зубів, у передачі нервових імпульсів у нервовій системі, у скороченні м'язів, підтримці імунітету, а також регуляції артеріального тиску.
Загалом цілющий мінерал присутній у 300 біохімічних реакцій в організмі людини. Якщо протягом тривалого часу ми недоотримуємо магній, може виникнути дефіцит корисного мікроелемента. Ми можемо відчувати втому, знесилення або, навпаки, збудження і якусь агресію. Вчені з'ясували, що через дефіцит магнію можуть виникати посмикування м'язів, судоми, захворювання серця, напади мігрені та остеопороз.
Наш організм не виробляє магній, тож його можна отримати з їжі або з біологічно активних добавок. Джерелом поживної речовини є шпинат, кукурудза, броколі, картопля, авокадо, банани, молочні продукти та горіхи.
"Саме мигдаль — рекордсмен в цьому плані. Також насіння, особливо кунжутне насіння. Бобові також тут фігурують, зокрема, червона квасоля і нут", — додала лікарка-дієтологиня Софія Шпак.
Цільнозернові каші теж багаті на магній. Йдеться про нешліфовані та неподрібнені крупи, наприклад, кіноа, гречка, ячмінь і вівсянка.
"Але найбільше магнію містить темний шоколад. Тому шматочок шоколаду, який ми рекомендуємо додавати для зниження стресу, для зниження напруги, дійсно актуальний. Какао-порошок, темний шоколад містять доволі багато магнію", — розповіла лікарка.
Добова потреба дорослої людини в цілющому мікроелементі складає 350 міліграмів. При збалансованому харчуванні ми можемо отримувати близько 250 міліграмів щодня. Решту можна поповнити з біологічних добавок.
"Хто знаходиться в зоні ризику по дефіциту магнію? Це люди похилого віку. Через те, що в них уже гірше засвоювання, вони мають не досить збалансований раціон і функція нирок знижена. Також вагітні та лактуючі матері мають більше потреби в цьому мікроелементі", — пояснила Софія Шпак.
Додатково магнію потребують ті, хто ведуть нездоровий спосіб життя чи приймають сечогінні лікарські препарати, а також спортсмени.
"Є різні форми магнію. Деякі більш корисні для кишково-шлункового тракту — це цитрат магнію, який трохи послаблює випорожнення або нормалізує випорожнення в разі закрепів. Є гліцинатні форми, які у своєму складі мають амінокислоту гліцин, вони позитивно впливають на нервову систему. Оксид магнію — найпопулярніша форма, вона непогано засвоюється, тому більш така універсальна для всіх", — розповіла дієтологиня.
Перед тим, як вживати будь-які біологічно активні добавки, варто отримати консультацію у сімейного лікаря або дієтолога, щоб не нашкодити організму.
"Самостійне призначення собі тих самих біологічних добавок або лікарських препаратів може нести свої ризики — і в передозуванні, і в побічних ефектах. Можливо, у людини є якісь протипоказання, наприклад, камінці в жовчному міхурі — а цитрат магнію може спровокувати рух цих камінців", — роз'яснила Софія Шпак.
Магній — це один з чотирьох найбільш важливих і незамінних гравців у людському організмі. Після кальцію, натрію та калію він може знизити рівень тривожності, покращити сон, підтримати здоров'я серця, мозку та кісток. Важливо пам'ятати, що чудовий настрій та гарне самопочуття ми створюємо собі самі завдяки збалансованому харчуванню, зокрема продуктами, які містять магній.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.