10 найврожайніших та найсмачніших сортів картоплі: вибір досвідчених городників

новини
763
0

Є картопля, яка гарно розварюється і найбільше смакує молодою, є для смаження, для пюре, для тривалого зберігання, надрання, рання. Ділянки дуже різні та за показниками ґрунту, і за вологістю, і за освітленням, що додатково впливає на смак і урожайність бульби. Хтось картоплю поливає, а для когось це нонсенс. Проте "Зелена садиба" спробувала скласти умовний рейтинг найкращих сортів картоплі, які найчастіше обирають городники.

Про це пише Zaxid.net



Класифікація сортів картоплі

Всі столові сорти картоплі за кулінарними властивостями діляться на 4 групи:

1. А – картопля салатного типу з щільним м’якушем. Не розварюється, висоководяниста, з низьким вмістом крохмалю. Ідеально підходить для салатів, смаження і барбекю.

2. B – універсальна картопля з помірно щільним м’якушем, слабкою борошнистістю і помірною водянистістю. Злегка розварюється. У кінці відварювання м'якуш стає крихкою, а при смаженні – м’яка всередині, але з хрусткою скоринкою. Підходить для приготування різноманітних страв.

3. C – бульби з м’яким м'якушем, середньої борошнистої, сильно розварюються. Такі сорти містять більше крохмалю, ніж сорти групи А і B. Використовуються для приготування пюре і начинок, гарно підходять для запікання.

4. D – картопля, яка повністю розварюється. Бульби з м’якою консистенцією, дуже борошнисті і не водянисті.

Найкращі сорти картоплі



"Белароза"

Швидко вариться, помірно розварюється, урожайна. Суперранній сорт, що характеризується дуже великими бульбами. Тип відварювання В, практично не змінює колір після термічної обробки. Сорт відрізняється гарними врожаями на будь-яких ґрунтах і високою стійкістю до посухи.

"Пікассо"

Оптимальний сорт картоплі для зберігання, середньопізній (95-105 днів), високоврожайний. Бульби приємного смаку, овальні, жовтого кольору. Цей сорт також відносять до кулінарного типу В. Серед переваг – висока посухостійкість і мала чутливість до фітофторозу і парші. Потребує, порівняно з іншими сортами, меншої кількості внесення азотних добрив.

"Рів’єра"

Надранній високоврожайний сорт картоплі, бульби якої відрізняються гарним смаком, чудовою стійкістю до посухи й спеки, малою чутливістю до вірусних захворювань. Належить до кулінарної групи АВ (залежно від ґрунту). Дозволяє в південних регіонах вирощувати два врожаї за сезон. Для кращого зберігання рекомендується контролювати використання азотних добрив.

"Слов’янка"

Середньопізній сорт (100-120 днів). Шкірка частково червона, м'якуш – кремова. Бульба довгаста з дрібними вічками. Смакові якості задовільні, кулінарний тип АВ. Бульби не розварюються, зберігають форму і колір. Картопля гарно зберігається і має високу стійкість до багатьох хвороб. Цей сорт вимагає, порівняно з іншими, більш родючого ґрунту, але росте на різних ґрунтах з однаково хорошою врожайністю при своєчасному внесенні добрив.

"Гранада"

Високоврожайний середньопізній сорт (95-110 днів), виведений лише у 2015 році, але вже дуже популярний в Україні. Невибагливий у догляді, стійкий до посухи й більшості хвороб. Універсальний столовий сорт картоплі. Колір шкірки і м’якоті світло-жовтий. Росте на будь-яких ґрунтах, гарно реагує на внесення добрив.

"Мелоді"

Середньопізній сорт картоплі (115-120 днів). Бульби підходять для приготування будь-яких страв, гарні на смак, добре розварюються, м’якоть не темніє при відварюванні. Колір шкірки й м’якоті жовтий. Краще буде рости з поливом і своєчасним внесенням добрив. Має високу стійкість до хвороб і тривалий термін зберігання.

"Солоха"

Вирізняється фіолетовими бульбами, у яких високий вміст антиоксидантів. Середньостиглий сорт, має легкий горіховий присмак і вважається делікатесом. Стійкий до більшості захворювань картоплі. Свій колір бульби зберігають і після термічної обробки. Цей сорт гарно підходить і для смаження, і для пюре.

"Тайфун"

Середньоранній сорт (65-75 днів), який гарно зберігається і вважається ідеальним для виробництва чіпсів, бо зовсім не розварюється. Один з найкращих сортів картоплі за ознакою пристосування до несприятливих умов вирощування. Цьому сорту не страшні приморозки, перепади температур і град. Колір шкірки жовтий, м’якоті – світло-жовтий. Колір не змінюється при відварюванні – бульби не темніють.

"Санте"

Середньоранній сорт картоплі (65-75 днів). Підходить для тривалого зберігання. Особливо смачна у фритюрі. Висока врожайність, тривале зберігання без проростання. Особливість сорту – стійкість до нематоди, фітофторозу, вірусів. Середня стійкість до парші і чутливість до ризоктоніозу.

"Американка", або "Рання троянда"

Один з найстаріших американських сортів, виведений ще в 1861 році. Середньоранній (70-80 днів). В 20-тих роках минулого століття вирощувався на теренах Радянського союзу в промислових масштабах, зараз популярний лише в дрібних господарствах. Колір шкірки рожевий, колір м’якоті білий (іноді з фіолетовими вкрапленнями). Особливо підходить для вирощування на супіщаних, суглинистих і торф’яних ґрунтах. Значний недолік – як і всі старі сорти, чутливий до більшості хвороб. Врожайність, як і тривалість зберігання, дуже добрі.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм