Говорячи про українські замки та фортеці, одразу згадується Кам’янець-Подільська фортеця або Замок Паланок, однак є чимало менш популярних, але крутих місць.
Деякі замки України відомі на весь світ, а про деякі захоплюючі локації знають навіть не всі українці. NV
розповіли, що варто відвідати, якщо ви цікавитеся історичними та архітектурними пам’ятками.
Палац графів ШенборнівКолишня резиденція австрійських графів знаходиться на Закарпатті. Родзинка цього місця полягає у тому, що замок побудували за принципом астрономічного року — 365 вікон як 365 днів, 52 димарі як 52 тижні у році, 12 веж як 12 місяців та 7 виходів як 7 днів тижня.
Тут гарно у будь-яку пору року, однак восени, коли дерева навколо вкриваються золотом, є можливість зробити чимало гарних фото. До того ж, звідси видно кілька тутешніх гір та пагорбів. Знаходиться локація у селі Карпати.
Палац Кирила РозумовськогоЯкщо плануєте восени 2024 відвідати Чернігів, обов’язково знайдіть час поїхати в Батурин, де знаходиться Палац Кирила Розумовського. У залах колишнього маєтку відвідувачі можуть побачити виставки фамільних цінностей Розумовських.
Тут також знаходиться музей Національного історико-культурного заповідника Гетьманська столиця і мальовничий сад, де часто проводять фотосесії.
Хотинська фортецяЧернівецька область багата на подібні локації, однак Хотин — особливе місце. Перші згадки про тутешню фортецю, що була збудована князем Володимиром Святославовичем, датуються 9 століттям, а вона якою була, такою з того часу й залишилася. Саме те, що будівля має автентичний вигляд, дозволяє знімати тут чимало історичних фільмів.
Дубенський замокДубенський замок, або, як його ще називають, замок князів Острозьких-Любомирських, знаходиться у Рівненській області. Загалом, Рівненщина — недооцінений з туристичної точки зору регіон, і тут дійсно є що подивитися.
На замок потрібно щонайменше кілька годин, адже тут чимало локацій як зовні - на території замку, так і всередині - у будівлях. Тут є каземати, Дівоча вежа, надбрамний корпус, палац Любомирських та палац Острозьких тощо. Всередині функціонують виставкові зали.
Галицький замокЗамок розташований на Івано-Франківщині прямо над Дністром — звідси відкривається живописний вид на місто Галич. Перші згадки про укріплену цитадель, що була своєрідним попередником замку, датуються 1114 роком. Тоді як оборонна споруда, ймовірно, була зведена у ХІV ст.
У 1621 році замок було майже повністю зруйновано після набігу татар, а у ХVІІ ст за правління галицького старости Андрія Потоцького споруду відбудували. Сьогодні Галицький замок вважається державним та належить Національному заповіднику Давній Галич.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-12-2024, 02:00
1
4 021