Багато людей споживають масло чи не щодня, і це не дивно — воно приємне на смак, ніжне та ароматне. Однак не всі масла однакові. Отримання вершків і подальша обробка призводять до дуже різних готових продуктів. Ось основна інформація про масло, яка допоможе вам дізнатися більше про цю неймовірну їжу та вибрати правильне — незалежно від того, чи плануєте ви готувати з ним їжу чи просто їсти його зі шматочком смачного свіжого хліба.
Про це пише
New Voice
Кілька слів про відсоток жирностіБільшість комерційних масел містять близько 80% вершкового жиру. Якщо продукт містить менше ніж 80% вершкового жиру, його не можна назвати вершковим маслом — більшість продається як спред. Є стара приказка, яка говорить: "Жир — це смак", і ми не можемо не погодитися з нею. Чим вищий вміст вершкового жиру в маслі, тим воно буде ситнішим і смачнішим.
ТекстураБільша кількість вершкового жиру також впливає на текстуру масла. Те, що з більшою кількістю жиру, буде насиченішим, гладкішим і зручнішим для намазування. Консистенція вершкового масла з невеликих молокозаводів, де тварини відгодовуються травою, змінюватиметься протягом року, коли змінюватиметься раціон тварин. Влітку вершкове масло буде трохи м’якшим за кімнатної температури, тому що якість насиченого жиру змінюється, коли корови їдять соковиті зелені трави. Взимку масло стає трохи твердішим при кімнатній температурі завдяки тому, що корови їдять сухе сіно та зерно.
Харчова цінністьВершкове масло здебільшого жирне, але воно також містить поживні речовини, необхідні для здоров’я, такі як вітаміни А та Е, рибофлавін, ніацин, кальцій і фосфор. Вітаміни А й Е є жиророзчинними, тобто вашому тілу потрібен жир для метаболізму цих поживних речовин.
Як вибрати хороше вершкове маслоВершкове масло має термін придатності близько 3 місяців. Однак, залежно від умов зберігання до та після покупки, воно може швидше зіпсуватися та надати вашій випічці та їжі згірклого смаку.
Перевірте термін придатності на упаковці. Ця дата повинна бути першим показником свіжості. Якщо дата наближається до кінця або минула, масло, швидше за все, буде несвіжим.
Перевірте, як зберігалося масло. Під час зберігання вершкове масло не повинно залишатися на світлі. Тому його ретельно загортають, найкраще у фольгу. Якщо воно було розгорнуте, то ризикує стати згірклим швидше, ніж навіть рекомендований термін використання.
Вивчіть колір. Відріжте невеликий шматочок масла. Якщо воно всередині таке ж, як і зовні, то все ще свіже. Однак якщо масло всередині світліше, ніж зовнішнє, це означає, що воно окислилося.
Понюхайте масло. Якщо ви використовуєте і споживаєте масло багато, це повинно бути очевидно, коли воно більше не пахне свіжістю.
Як перевірити якість масла вдомаКиньте шматочок в окріп. Якщо на поверхні води з’явиться пляма жиру, продукт можна вважати натуральним. Якщо у маслі є домішки пальмової олії чи іншого жиру, воно не плавитиметься, а розвалюватиметься.
Розріжте заморожене масло. Якщо воно колотиметься на шматочки — продукт натуральний, а якщо скибочка рівна — масло має домішки.
Тест на танення. Якщо ви розтоплюєте масло в сковороді, і воно тане рівномірно та приємно пахне, продукт можна вважати натуральним. Якщо ж шматок димить, піниться і виділяє воду — краще не використовувати його.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-11-2024, 00:45
0
520