Хурма є одним із найпопулярніших осінніх фруктів. Однак доступна вона не так вже й багато часу - і зникає з прилавків у лютому.
Про це пише
УНІАН
Види хурмиХурма фую має плоске дно та круглу форму і схожа на помаранчеві помідори. Її шкірка хрустка і пружна при дозріванні, і фрукт найкраще вживати в сирому вигляді. Через це ви часто знайдете хурму в рецептах, таких як салати, або очищеними й нарізаними й вживаними як яблуко, сказала дієтологиня Меггі Мун, пише
EatingWell.
Хурма хатія червонувато-помаранчева і довгаста. Стигла хурма хатія повністю м'яка і має тонку шкірку. Незрілі хатії терпкі через наявність танінів, зазначила Мун.
Як вибрати хурмуКоли справа доходить до покупки будь-якого виду хурми, шукайте фрукт з гладкою, яскраво-жовтогарячою шкіркою, без порізів або м'яких плям. У хатії вона повинна бути м'якою.
Як готувати хурмуХурму потрібно помити холодною водою. Щоб приготувати фую, зріжте листя і видаліть серцевину. йогурт або смузі. Більші часточки можна їсти просто так. нарізані шматочками кубиками в різних солоних або солодких стравах.
Хурма хатія цінується за її неймовірно м'яку текстуру та медово-солодкий смак. Дайте фрукту дозріти до повної м'якості. Видаліть верхнє листя, стебло і серцевину, потім розріжте навпіл від стебла до кінчика. М'якуш можна вичерпати ложкою і з'їсти сирою
Як їсти хурмуЗазвичай хурму люблять їсти сирий або додавати у фруктовий салат. Або, як зазначила Мун, "якщо у вас тверда хурма, очистіть шкірку і тонко наріжте плід упоперек, щоб розкрити чудову центральну форму зірки".
Для стиглої повністю розм'якшеної хатії Мун пропонує розрізати її навпіл, вийняти м'якоть і насолоджуватися нею прямо ложкою. Або використовувати її як начинку для млинців, йогурту, сиру або пісної свинини, рекомендує вона. Хатія також підходить для випікання.
Користь хурми для здоров'яХурма сповнена поживних речовин. Варто згадати танін хурми, сказала експерт зі здорового способу життя Вікі Шанта Ретельні. Танін хурми – це поліфенол з антиоксидантними властивостями. Ці таніни, які надають фруктам терпкої властивості, також можуть чинити протизапальну, антибактеріальну та противірусну дію.
Хурма також багата на клітковину, 6 грамів на один (170-грамовий) фрукт, що робить її відмінною їжею для здоров'я травної системи та серця. Фрукт також є добрим джерелом вітаміну С, необхідної поживної речовини для імунітету та здоров'я кишківника. І, нарешті, вона сповнена вітаміну А, який може покращити резистентність до інсуліну.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-11-2024, 01:15
0
1 909