Сьогодні, 16 липня, День бухгалтера і аудитора в Україні. Віряни вшановують пам'ять святого святещенномученика Атеногена та 10 його учнів. До Нового року залишилося 168 днів.
Що сьогодні за церковне свято16 липня в церковному календарі – день пам’яті святого святещенномученика Атеногена та 10 його учнів. Святий Атеноген був єпископом і мучеником. В час страшного переслідування християн імператором Діоклетіаном, він разом з десятьма своїми учнями був вбитий у вірменському місті Севастії. Це сталося 16 липня 296 року. Десять учнів Атеногена також стали священномучениками разом із ним. Вони віддавали своє життя за віру, відмовившись від відступництва.
Що не можна робити 16 липня
- Не варто ходити до лісу, тому що виходить на полювання нечиста сила.
- Не можна рубати дрова чи полювати.
- Заборонено злитися, влаштовувати конфлікти.
Народні прикмети і традиції на 16 липняСеред наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: в небі літають шуліки — погода буде посушливою;
- туман густий — до великого урожаю грибів;
- в полі миші їдять колосся — до суворої і довгої зими.
В народі вірили, що дні від цього дня стають менш спекотними, ночі прохолоднішими, взагалі літня спека поступово спадає.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 16 липняЯкі сьогодні іменини: Іван, Павло, Петро, Федір, Яків, Валентина, Юлія.
Талісманом людини, народженої 16 липня, є бурштин. Вважається потужним органічним засобом для боротьби з різними хворобами. Бурштин має антибактеріальні, протизапальні та антитоксичні властивості.
Який сьогодні день в Україні і світі 16 липня в Україні святкують День бухгалтера і аудитора. Це свято святкують щорічно 16 липня від 2004 року. Дата святкування була вибрана на честь ухвалення Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" 1999 року. Це свято визнає внесок працівників бухгалтерських служб у розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, а також зростання національної економіки.
Також 16 липня День ухвалення Декларації про суверенітет України. Декларація про державний суверенітет України була прийнята 16 липня 1990 року Верховною Радою Української РСР конституційною більшістю народних депутатів. За цей документ проголосували 355 депутатів, чотири депутати були проти, а один утримався. Ця Декларація визначила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Її прийняття було важливим кроком на шляху до незалежності України.
А ще 16 липня Міжнародний день драг-культури. Це свято було створено, щоб відзначити та пролити світло на культуру драг у всьому світі. Драг-культура почала свій шлях як маргіналізована форма вираження, але з часом перетворилася на більш масову форму мистецтва. Її еволюція відбувалася від сміливого вираження гендерних ролей до вишуканих драг-перформансів.
16 липня святкують День подяки морській свинці. Морські свинки, які сьогодні широко відомі як домашні тварини, мають багату історію, яка виходить за рамки домашнього спілкування. Ці істоти, що походять з гір Анд у Перу, спочатку вважалися худобою, а їхнє м’ясо споживали люди. Досі м’ясо морських свинок — важливий продукт харчування народів Анд. Зображення морських свинок також присутні в народному мистецтві та ремісничих виробах, створених між 500 р. до н.е. і 500 р. н.е., і їм поклонялися деякі цивілізації.
Також 16 липня Всесвітній день змій. Це важлива екологічна подія, яка має на меті привернути увагу до цих плазунів та підвищити обізнаність щодо їх важливої ролі для нашої планети. Цікавий факт: найбільша неотруйна змія — це анаконда. Вона може досягати приголомшливих довжини та ваги. А найбільш розумна отруйна змія — це королівська кобра.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-07-2024, 08:18
0
709