9 липня святкують День моди, Міжнародний день знищення зброї.
Православна церква вшановує пам'ять святого священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського.
Міжнародний день знищення зброїЦя подія пов'язана з негативними наслідками проведення довготривалих збройних конфліктів у країнах на південному сході Європи.
Після врегулювання конфліктів у цьому регіоні наголошувалося на наявності великої кількості зброї, яка перевищувала потребу, перебувала у незаконному володінні та використовувалася для злочинної діяльності, що часто призводило до людських жертв.
З метою запобігання незаконному потоку зброї, відповідальному її знищенню та безпеці на території держав Балканського півострова країнами-членами ООН було підписано Регіональний план боротьби з надмірним накопиченням та незаконним поширенням зброї.
Ініціаторами проєкту виступили РРС та ПРООН, основною складовою якого є підтримка та надання фінансової допомоги органам влади держав Південно-Східної частини Європи щодо утилізації надлишкової та конфіскованої зброї.
За роки дії кампанії майже в усіх країнах проводилися заходи щодо зменшення кількості зброї за підтримки ЄС, ПРООН та різних неурядових організацій, які надали допомогу для успішного виконання цих проєктів.
Ще цього дня:
1900 – Королева Вікторія схвалила Закон про утворення Австралійської федерації, на підставі якого створено нову державу Федерація Австралії (з 1 січня 1901);
1955 - Засновано Пагуошський рух вчених за мир, роззброєння та міжнародну безпеку (опубліковано Маніфест Рассела-Ейнштейна);
1961 – У Вінніпегу (Канада) відкрито пам'ятник Т. Г. Шевченку;
1972 - На околицях села Хрестище (Харківська область) провели перший в Україні ядерний вибух (підземний);
2002 - Організація Африканської Єдності, яка об'єднує 53 держави Африки, офіційно перетворена на Африканський союз;
2006 – Фінальний матч чемпіонату світу з футболу в Німеччині. Італія в серії післяматчевих пенальті перемагає Францію і вчетверте стає чемпіоном світу;
2018 - Саміт Україна-ЄС, між Україною та ЄІБ підписано угоду про виділення позики на EUR75 млн для реалізації проєкту "Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України".
Церковне свято
День пам'яті святого священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського
Панкратій народився в Антіохії (сучасна Туреччина) у благочестивій родині.
Після смерті батьків вирушив до Палестини, де став учнем апостола Петра. Згодом супроводжував апостола у його подорожах та проповідях. Після того, як Петро висвятив його в єпископа, Панкратій був направлений у місто Тавроменія на Сицилії (сучасна Таорміна). У Тавроменії Панкратій активно проповідував християнство, схиляв багатьох язичників до віри. За його діяльності у місті було збудовано християнську церкву, і місцева громада значно зросла.
Його активна діяльність та успіхи у поширенні християнства викликали ненависть серед язичників. Вони підняли бунт проти єпископа та його прихильників. Панкратія було схоплено і побито до смерті камінням в 1 столітті.
Мощі святителя спочивають у храмі його імені, у Римі.
Іменини: Олександр, Андрій, Іван, Кирило, Костянтин, Михайло, Федір.
9-07-2024, 07:17
0
650