Відповідно до опублікованого глобального індексу привабливості міст, трійку лідерів очолили Нью-Йорк, Лондон і Токіо.
Глобальний індекс привабливості міст (2010 Global Cities Index) формується за рахунок оцінки 65 найбільших мегаполісів світу по п'яти категоріях: "ділова активність", "людський капітал", "інформаційний обмін", "культурний досвід" і "правова взаємодія".
За показником "ділової активності" лідирують Нью-Йорк, Токіо і Париж. Цей параметр включає в себе обсяг ринків капіталу в тому або іншому мегаполісі, обсяги торгівлі і число штаб-квартир компаній зі списку "Fortune 500".
За рівнем "людського капіталу" (частка жителів з вищою освітою, кількість іммігрантів, якість університетів та міжнародних шкіл) в лідерах опинилися Лондон, Нью-Йорк, Лос-Анджелес.
Цензура, кількість філій світових агентств новин, місцеві ЗМІ і число користувачів широкосмугового інтернету оцінюються в рамках категорії "інформаційний обмін". Найкращим цей показник є у Нью-Йорка, Женеви і Лондона.
У категорії "культурного досвіду" на перших місцях розташувалися Лондон, Париж та Нью-Йорк.
За рівнем "правової взаємодії" попереду планети всієї знову опинилися європейські та американські міста - Вашингтон, Нью-Йорк і Брюссель. Тут у розрахунок приймається кількість посольств і консульств, аналітичних центрів та міжнародних організацій.
TOP-10 загального рейтингу виглядає наступним чином: Нью-Йорк, Лондон, Токіо, Париж, Гонконг, Чикаго, Лос-Анджелес, Сінгапур, Сідней, Сеул.
Половина міст-лідерів, знаходиться в Тихоокеанський-азіатському регіоні: Токіо, Гонконг (Китайська Народна Республіка), Сінгапур (Республіка Сінгапур), Сеул (Південна Корея), а також Сідней (Австралія).
Серед міст США в ТОП-10 котируються також Чикаго і Лос-Анджелес.
http://tsn.ua/groshi/u-reytingu-naykraschih-mist-svitu-peremig-nyu-york.html