Секонд-хенд із прилавків не зникне – просто такого товару буде менше і коштуватиме він дорожче через мито. Оприлюдненим проектом Податкового кодексу передбачено заборону ввезення до України секонд-хенду у вигляді гуманітарної та благодійної допомоги (тобто без сплати мита). Завозити вживані речі можна лише за умови сплати мита, причому за кожну річ одягу чи пару взуття – окремо.
Проектом передбачено, що охочі пожертвувати у вигляді благодійної допомоги вживані речі, не можуть користуватися податковими пільгами.
Також проектом встановлено, що ввізне мито за ставкою 5,3 відсотка митної вартості сплачують за одну пару взуття та за одну річ інших виробів секонд-хенд.
Часто безмитно під виглядом секонд-хенду завозять нову брендову продукцію, яку потім продають за високою ціною, заявив Олександр Соколовський, президент об’єднання роботодавців легкої промисловості. За його словами, на сьогодні секонд-хенд завозять в Україну з 10-15 кратним заниженням митної вартості: за 20-30 центів за кілограм, при тому, що реальна вартість – у середньому три-шість доларів за кілограм.
Більшість нововведень Податкового кодексу, як передбачають, набудуть чинності з наступного року.
Скільки завезли секонд-хенду, тис. тонн
2002 – 56;
2007 – 77;
2008 – 91,1;
2009 – 71,5;
2010 (І півріччя) – 39,6.