Управління Служби Безпеки України в Чернівецькій області передало музею історії та культури євреїв Буковини копію кримінальної справи Рози Ауслендер.
Це перший випадок, коли матеріали кримінальної справи із архівів СБУ оприлюднено в повному обсязі. Про це під час процедури передачі копії справи музею повідомив начальник УСБУ у Чернівецькій області Ярослав Гавриш.
Кримінальна справа на поетесу, уродженку Чернівців Розу Ауслендер була запроваджена органами НКВС 1 листопада 1940 року. Чернівецьку поетесу, яка наприкінці у 20-х років проживала у США, де й опублікувала свої перші вірші, радянська влада запідозрила у шпигунстві. У чернівецькій в’язниці Роза провела понад три місяці, але була звільнена через відсутність доказів шпигунської діяльності. Реабілітували вже відомого класика німецькомовної літератури лише у 1995 році. За свого життя Роза Ауслендер в офіційній біографії про ці тяжкі три місяці, які вона провела за гратами найбільш жорсткої у світі репресивної системи, воліла не згадувати, тримала це у таємниці навіть від близьких друзів, хоча у творчому доробку поетеси слід про це залишився.
Невідомі факти з біографії поетеси стали відомі на Заході лише у 2001 році завдяки чернівецьким дослідникам.