Цільнозерновий хліб і борошняні вироби на заквасці можуть бути кориснішими для кишківника, ніж ви думаєте, тому що вони здатні змінити склад кишкового мікробіома, пише
healthdigest.com.
Зазначається, що в огляді 2020 року, опублікованому в журналі "Нещодавні патенти на продукти харчування, харчування та сільське господарство", були розглянуті 35 наукових досліджень, в яких вивчалося, як незбиране зерно впливає на бактерії в кишечнику. У підсумку більшість досліджень показали, що цільнозернові продукти сприяють зростанню біфідо- і лактобактерій. Вони ферментують ваші вуглеводи в жирні кислоти, які захищають слизову оболонку кишківника, регулюють гормони і стабілізують рівень цукру в крові.
А згідно з дослідженням 2019 року, опублікованим у Frontiers in Microbiology, хліб на заквасці зменшує кількість шкідливих бактерій у кишечнику. Закваска також змушує кишкові бактерії виробляти білки, які роблять деякі патогенні бактерії неактивними.
У публікації вказується, що дедалі більше досліджень у медичній спільноті вивчають, як мікробіом кишківника пов'язаний з імунною системою, психічним здоров'ям і різноманітними захворюваннями. У зв'язку з цим фахівці намагаються визначити, як можна зробити хліб ще більш корисним для кишечника.
Експерти рекомендують вживати саме цільнозерновий хліб, він багатий на клітковину та антиоксиданти. Також можна додавати у хліб додаткові пробіотики, які борються з конкретними захворюваннями.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-03-2024, 22:17
0
1 638