* На правах реклами
Доброякісна пухлина, що схожа на капсулу з рідиною всередині, називається
кіста нирки. Вона формується зі сполучної тканини, може утворюватися в одиничному або множинному числі. Незважаючи на відсутність злоякісного переродження, кісти завдають істотної шкоди здоров'ю і вимагають оперативного видалення.
Полікістоз нирок (множинні кісти) може мати вроджений характер і передаватися від родичів у спадок. Однак утворення кісти також може бути набутим, пов'язаним із кількома патологічними чинниками:
- розвитоком запальних захворювань сечовидільної системи, зокрема пієлонефриту, сечокам'яної хвороби, туберкульозу нирок та іншого;
- вживанням продуктів і лікарських препаратів із високим вмістом шкідливих хімічних речовин;
- отриманням механічних травм нирок;
- ускладненнями, що виникають після проведення процедури гемодіалізу.
Кіста нирки є досить поширеним діагнозом, але сучасні методики дають змогу ефективно позбуватися новоутворень і повертати людину до повноцінного життя.
Симптоми кісти в нирках
Якщо кіста розташовується на нирці, а не всередині паренхіми, то тривалий час вона може розвиватися безсимптомно, поки не досягне розміру 5-10 сантиметрів і більше. Однак утворення всередині паренхіми істотно руйнують структуру нирки, призводять до низки несприятливих симптомів.
Розростання кісти призводить до порушень спорожнення сечового міхура, ускладненого виділення сечі, підвищення артеріального тиску, загальної слабкості. За таких проявів важливо якомога швидше звернутися до лікаря, адже що раніше почати лікування, то воно буде ефективнішим.
Лікування кісти нирок
При діагностуванні кісти нирки раніше поширеним методом її лікування була пункція через шкіру. Лікар-діагност проводив проколювання новоутворення під місцевою анестезією. Однак цю процедуру проводять не в стерильних умовах операційного кабінету, що несе загрозу інфікування та повторного формування.
Тому найкращим рішенням є хірургічне видалення кісти лапароскопічним методом. Через невеликі проколи на черевній стінці лікар може дістатися до ураженої кістою нирки та видалити патологічні тканини. Процедура дає можливість зберегти здорові ниркові структури та функціональність органу.
Лапароскопічне видалення кісти нирки приваблює малою травматичністю, низькою ймовірністю рецидиву і значним скороченням реабілітаційного періоду. На тілі не залишається великих рубців, а невеликі шви на місці виконання проколів швидко розсмоктуються. Це дає можливість у найкоротші терміни повернутися до повноцінного життя.
Джерело: сайт bilyak.com.ua
12-03-2024, 14:59
0
2 242