RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Ніколи не додавайте це в каву: дієтологи назвали 4 шкідливі добавки


Кава - невід'ємна частина дня більшості людей. Згідно з недавнім дослідженням компанії E-Imports, один американець у середньому випиває 3,1 чашки кави на день.

При цьому у всіх різні вподобання у виборі кави. Хтось полюбляє чорну каву, а хтось віддає перевагу каві світлого обсмажування із сиропом із лісового горіха та збитими вершками.

Видання Shefinds пише, що деякі з цих інгредієнтів можуть загальмувати процес схуднення, повідомляє УНІАН. На жаль, є чотири інгредієнти, які експерти рекомендують ніколи не додавати до кави: важкі вершки і вершкове масло, цукор і сиропи, збиті вершки і штучні підсолоджувачі.



Дана Елліс Ханнес, докторка філософії, MPH, RD, старша дієтологиня медичного центру UCLA та авторка книжки "Рецепт виживання", Рейчел Скотт, співзасновниця й практикуюча лікарка National TASC, Тріста Бест, дієтологиня Balance One Supplements, та Ліза Річардс, засновниця Candida Diet, розповіли, що ці інгредієнти можуть призвести до збільшення ваги, тому що в них дуже багато шкідливих жирів і цукрів.

Важкі вершки (вершки для кави) та вершкове масло

Чорна кава може бути нудною і гіркою. Саме тому багато людей додають у напій такі добавки, як важкі вершки. За даними того ж дослідження E-Imports, 35% любителів кави вважають за краще пити чорну каву, а 65% додають вершки для смаку. Однак вершки містять багато цукру, що може призвести до стрибків цукру в крові, збільшення ваги та багато чого іншого. Якщо ви регулярно використовуєте вершки, ваша талія, на жаль, поплатиться за це.

Велика частина жиру, що міститься у вершках, припадає на насичені жири, які також пов'язані з підвищеним ризиком високого рівня холестерину. Бест каже, що важкі вершки або вершкове масло - найгірше, що можна додати в каву.

Цукор і сиропи

Вони можуть надати смаку, але кава із сиропами і цукром також несе в собі багато ризиків для здоров'я. Більшість ароматизованих сиропів для кави часто підсолоджені кукурудзяним сиропом, який підвищує рівень глюкози в крові, що призводить до збільшення ваги. Аналогічно, цукор містить велику кількість фруктози, яка пов'язана з такими проблемами, як збільшення ваги та діабет. Цукор не тільки шкідливий для здоров'я в цілому, а й призводить до появи запалень і передчасних зморшків.

Ці добавки у вигляді цукру й ароматизованих сиропів спричиняють сильне запалення в організмі і, як наслідок, підвищують рівень холестерину в крові. Ці інгредієнти не тільки містять багато калорій, а й насичені порожніми калоріями, тому не мають поживної цінності. Дієтологи рекомендують уникати цих інгредієнтів особливо жінкам старше 40 років.

Збиті вершки

Якщо ви з тих, хто полюбляє фрапучино зі збитими вершками, вам слід знати, що ця добавка шкодить вашому метаболізму. Оскільки збиті вершки виготовляються переважно з вершків, вони так само шкідливі, як і важкі вершки та вершкове масло. Збиті вершки містять близько восьми калорій, грам жиру і майже пів грама цукру на столову ложку.

А консервовані збиті вершки з магазину зберігаються з використанням закису азоту, який у 300 разів гірший для навколишнього середовища, ніж CO2. Щойно він залишає банку зі збитими вершками, він залишається в атмосфері на 120 років!

У чашці чорної кави немає калорій, але калорії з'являються, коли в чашку додають креми, цукор або ароматизатори. За словами Ханнеса, всі ці небезпечні інгредієнти кави "перешкоджають втраті ваги, оскільки мають високу калорійність, і в деяких кавових напоях може міститися до 300-500 калорій". Таким чином, ці інгредієнти не тільки містять порожні калорії, а й не втамовують голод, що призводить до переїдання протягом дня.

Штучні підсолоджувачі


Вам може здатися, що штучні підсолоджувачі - цілком прийнятний варіант порівняно з рафінованим цукром. Але, на жаль, Річардс каже, що ці солодкі інгредієнти несуть у собі певний ризик для здоров'я, особливо коли йдеться про кишечник.

Сукралоза та аспартам, зокрема, за її словами, "можуть подразнювати кишківник і спричиняти дисбактеріоз у його мікробіомі". Цей дисбіоз може призвести до "шлунково-кишкового дискомфорту, такого як гази, здуття живота та інші неприємні відчуття". Крім того, здоров'я кишечника відіграє вирішальну роль у здатності організму до схуднення. Крім того, солодкий смак штучних підсолоджувачів може викликати тягу до солодощів і справжнього цукру, що робить їх не найкращим вибором для зниження ваги.

Здорові альтернативи

Навіть якщо важкі вершки, сиропи і збиті вершки спричиняють запалення, це не означає, що ви не можете нічого додавати у свою каву. Ханнес каже, що існує безліч здорових молочних альтернатив та інгредієнтів, які можна додати до кави.

"Ви можете використовувати несолодку, але ароматизовану низькокалорійну рослинну альтернативу - несолодке ванільне соєве молоко або вівсяне молоко, а потім додавати підсолоджувач, щоб отримати натяк на солодкість", - радить вона. "Ви також можете додати спеції, як-от кориця або гарбузова приправа, щоб отримати смак без усіх калорій, які містяться в попередньо підсолоджених висококалорійних вершках, доступних на ринку. Таким чином, ви можете споживати всього 80-100 калорій замість 300-500 калорій".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-03-2024, 23:50
Коментарів 0 Переглядів 1 988

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.