Повноцінна дієта є одним із ключів до здорового способу життя, але експерти сходяться на думці, що є деякі більш здорові продукти, які містять більше поживних речовин.
Ось п'ять типів продуктів, які лікарі та дієтологи їдять щодня для відмінного здоров'я мозку і серця, довголіття і загального самопочуття, пише
CNBC.
1. Листова зеленьЇї користь неможливо переоцінити - експерти рекомендують її знову і знову. Вживання листової зелені, такої як шпинат і капуста, підтримує здоров'я мозку, а продукти, багаті клітковиною, пов'язані з меншим ризиком розвитку депресії.
Вони також багаті поживними речовинами, включно з вітаміном А, фолієвою кислотою, вітаміном С, залізом, вітаміном К, калієм і кальцієм. Зелені листові овочі можна легко додати в салат з іншими овочами.
2. ЯгодиЕксперти радять за можливості їсти фрукти щодня. І з усіх фруктів одна група домінує - це ягоди.
Чорниця, за словами дослідника довголіття Ніла Полвіна, є найголовнішою серед продуктів для довголіття. Вона також корисна для здоров'я очей і мозку, відновлення м'язів, зміцнення клітин.
Крім того, у будь-яких ягодах менше цукру, ніж в фруктах, таких як банани та манго.
3. Риба та інші нежирні білкиЛікарі та дієтологи рекомендують обмежити споживання червоного м'яса і замінити його такими нежирними білками, як лосось, яйця, тунець і тофу.
За словами доктора Уми Найду, психіатра-дієтолога, лосось популярний серед експертів, оскільки він містить багато вітамінів групи B, які чудово впливають на здоров'я мозку.
Риба і молюски також мають нижчий рівень холестерину, ніж червоне м'ясо, і є найкращим вибором для здоров'я серця, розповіла кардіолог Елізабет Клодас. Вона віддає перевагу нежирним білковим продуктам, таким як риба з білою м'якоттю, включно з тилапією і тріскою, окунем і палтусом.
4. БобовіБобові - це "недооцінена" їжа для довголіття, яку дієтолог Саманта Хеллер їсть щодня для зміцнення імунної системи. Вони багаті на білок, клітковину, антиоксиданти й мінерали, такі як магній і залізо, розповіла Хеллер.
Ось деякі бобові, які ви можете додати до свого раціону:
Сочевиця
Чорні боби
Нут
Соєві боби
Едамаме
Лімська квасоля
Квасоля.
Високий вміст клітковини в бобових також робить їх чудовим вибором для здоров'я мозку.
5. Горіхи та насінняЦі крихітні продукти багаті жирними кислотами омега-3, які допомагають зберегти клітини мозку здоровими та зменшити запалення.
За словами Найду, насіння соняшнику також є "одним із найкращих рослинних джерел вітаміну B5". За її словами, всього одна унція насіння може дати 20% рекомендованої денної норми вітаміну.
Горіхи, особливо фундук і пекан, також багаті на поліфеноли, розповіла Найду. Продукти з високим вмістом поліфенолів "надзвичайно важливі", сказала вона, "тому що вони мають протизапальні, антиоксидантні властивості, клітковину, а також безліч мікроелементів, необхідних організму".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-03-2024, 19:18
0
3 147