Гранат є дуже корисним фруктом, оскільки містить велику кількість антиоксидантів, вітамінів, амінокислот та мінералів.
Зокрема він допомагає підвищити рівень гемоглобіну в крові та зміцнити імунітет. Лікарі часто виписують його як засіб для профілактики та лікування різних захворювань.
Читай детальніше, у чому користь граната, як часто його потрібно вживати, а кому краще обмежити цей фрукт у раціоні.
Чим корисний гранатОсь кілька фактів, які роблять гранат чудовим фруктом:
- Захист від вільних радикалів — гранат містить велику кількість антиоксидантів, які захищають клітини від пошкодження вільними радикалами, які можуть викликати різні захворювання.
- Зниження ризику серцево-судинних захворювань — дослідження показали, що гранат може знизити рівень холестерину в крові та покращити кровообіг, що сприяє зменшенню ризику серцево-судинних захворювань.
- Підтримка імунної системи — гранат містить вітамін С та інші поживні речовини, які допомагають підтримувати імунітет на здоровому рівні та захищати організм від інфекцій та хвороб.
- Крім того, гранат знижує рівень цукру в крові, а також має сечогінну, жовчогінну, знеболювальну, протизапальну й антисептичну дії.
Не варто випльовувати й кісточки плода, адже вони сприяють нормальному функціонуванню шлунково-кишкового тракту та гормонів. А ще кісточки містять багато корисних масел, які позитивно впливають на шкіру, судини і серце людини.
Чим корисний гранат- Покращує роботу серця та шлунку і заспокоює нерви: чому хурму називають “їжею Богів”
- Ятки продавчинь заполонила перша хурма. Читай, у чому користь хурми та чому вона “в’яже рот”.
Як часто можна їсти гранатЗагалом щодня можна спокійно з’їдати по одному гранату (це приблизно 250 г) або випивати 300 мл гранатового фрешу.
Бажано робити це за 30-40 хвилин до основного прийому їжі, адже за цей час кислотність шлунку підвищиться й організму потрібно буде направити шлунковий сік на перетравлення їжі.
Кому не бажано їсти гранатОскільки сік граната кислий, а кісточки досить тверді, є випадки, коли варто уникати або обмежити цей фрукт у своєму раціону. Йдеться про людей з:
- виразкою шлунку;
- гастритом;
- підвищеною кислотністю шлункового соку;
- індивідуальною непереносністю;
- захворюваннями нирок;
- закрепами;
- гемороєм.
Також не потрібно давати гранат дітям до одного року через недосконалість їхньої травної системи.
Щоб бути здоровими, потрібно повноцінно харчуватись та додавати в раціон різноманітні продукти. Читай, яка користь і шкода фініків.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
3-03-2024, 21:58
0
3 447