Сьогодні в музеї Володимира Івасюка відкрили виставку фоторобіт композитора під назвою "Володимир Івасюк – фотомайстер".
Для виставки виділили дві кімнати у підвалі будинку. Як пожартував директор музею Володимира Івасюка письменник Мирослав Лазарук, жодна відповідальна в місті служба не допустила би перебування такої великої кількості людей на відносно невеликій території. Окрім багатьох шанувальників творчості Володимира Івасюка, на відкриття виставки завітали сестри Володимира Галина Івасюк-Криса, Оксана Івасюк-Павлюк, екс-перша леді країни Катерина Ющенко, мер Микола Федорук та багато інших.
На стінах розмістили чорно-білі фотографії у дерев’яних рамочках. Кожен бажаючий зміг добре роздивитися роботи майстра. Це здебільшого, портрети найближчих родичів та друзів Івасюка. На більшості фото зображені сестри Володимира – Оксана та Галина. Також, значна частина експонатів – це фотопортрети батьків Софії та Михайла, а також бабусі Володимира Івасюка Олександри та няні Мілі.
Серед відомих людей на фото Володимира Івасюка – донька письменника Сильвестра Яричевського Софія, Софія Ротару та Ірина Вільде.
Фотографував Володимир Івасюк не тільки людей. Є в його колекції і пейзажі та краєвиди Карпат і Кавказу. Експозиція фотогалереї нараховує 30 фото.
Науковий працівник музею Володимира Івасюка Олена Гордієвська розповіла, що насправді робіт у фотохудожника Володимира Івасюка значно більше – близько 300. Але для того, щоб їх всіх розмістити, потрібно знайти більше приміщення.
Гості дарували музею подарунки та ділилися враженнями від побаченого.
Працівники музею Володимира Івасюка отримали спеціальні грамоти та дипломи від владників міста та області, а також від дружини екс- президента Катерини Ющенко.
Катерина Ющенко була одягнена у сукню червоного кольору. На відкритті вона сказала, що пісня Володимира Івасюка "Червона рута" є одним з кращих творінь українців у світі. Крім того, екс-перша леді подарувала музею величезний дерев‘яний таріль із зображенням квітів червоного кольору та птахів, а також дерев’яну писанку з буковинським орнаментом.
- Таріль розмалювали художники Петриківського розпису, - розповіла Катерина Ющенко. - А малюнок символізує первинний текст "Червоної рути", де згадувалися квіти та птахи.
13-09-2010, 16:12
0
2 973