RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » 5 ознак токсичних стосунків: перевірте свої


Стосунки між двома партнерами доволі часто бувають токсичними, та навіть, руйнують людей, але не завжди одразу можна зрозуміти, що ви перебуваєте саме у таких відносинах.

Про ознаки токсичності у стосунках, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на психологічний портал "Її підтримка" в Instagram.



Спочатку все добре
Такі випадки досить часто трапляються на роботі. Коли виникає, так звана, дружба, а потім ви навіть не помічаєте, як уже робите вночі проєкт для вашого нового друга чи подруги, бо в них якась травма у стосунках і ніяк не виходить зробити свою роботу. А ви ж подруга, зможете допомогти.

Але після успішної здачі проєкту ваша дружба кудись дівається й ви вже ходите на каву одна та "копаєтесь" у собі, намагаючись зʼясувати, що з вами не так. Так от, скажемо відразу - з вами все так. Просто ви потрапили в пастку аб'юзера, який звик користуватися людьми, щоб полегшити собі життя.

Мінімальні знаки уваги
Так, вони час від часу роблять якісь знаки уваги, але, як правило, це якісь незначні речі, які їм нічого не коштують. Наприклад, можуть подарувати вам камінчик, привезений колись з моря, приправивши це красивою романтичною історією. Вони роблять це для того, щоб ви потім не могли протистояти якимось їхнім проханням.

Тому будьте готові, що натомість вам доведеться розплачуватися емоційним обслуговуванням, своїм часом і силами.

Майже нічого не знають про вас
Попри те, що ви вже довго товаришуєте чи у стосунках, ви можете помічати, що людина постійно забуває день вашого народження чи те, що ви пробігли свій найдовший марафон.

Це просто показує, що вони не дуже зацікавлені в тому, щоб познайомитися з вами ближче, і не звертають на вас ніякої уваги. Їм цікаві лише вони самі й те, як вони можуть отримати вигоду від того, щоб бути друзями або зустрічатися з вами.

На вас скидають усі свої проблеми й постійно просять робити щось для них, навіть якщо ви зайняті чи не хочете. Використовують вас для зливання своїх негативних емоцій. Можливо, траплялося так, що ця людина, ніби просто так, кличе вас на каву й потім починає виливати купу негативу зі свого життя.

Можуть позичити ваші речі й не повернути їх чи повернути брудними. Або просити у вас позичити гроші й забути віддати. Це все - червоні мітки, які говорять про те, що ця людина не поважає ваших кордонів.

Гра в одні ворота
Ви завжди перші їм телефонуєте, запрошуєте на зустріч, робите кроки, щоб тримати "на плаву" ваші стосунки, будуєте свої плани, враховуючи їхні побажання. Вітаємо, це гра в одні ворота. Бо що робить та людина? Нічого! Вона не бажає відмовитися від ваших зусиль або віддячити вам за вашу увагу, тому що її все влаштовує і так.

Що робити
Як правило, стосунки людей охоплюють взаємодію й певну взаємодопомогу.

Але допомога - це добровільна штука, за умов, що у вас є можливість, ресурс і вам комфортно в цій ситуації. Індикатором розуміння, що вас використовують, є дискомфорт. І тут дуже важливий момент - довіритися й прислухатися до себе та своїх відчуттів.

Часто це повʼязано зі стертими особистими кордонами. У кожної людини є своя червона лінія - момент, після якого починає відчуватися напруга. У когось ці межі чіткіші, міцніші, він може спокійно сказати, наприклад: "Слухай, ти забуваєш втретє гаманець, у чому прикол?".

Мені це неприємно. А хтось, можливо, ріс в умовах, коли ці межі не поважали: якщо в людини порушене відчуття самоцінності, їй часто здається, що інші важливіші за неї. Таким людям значно складніше сказати "Ні", "Досить", вони дуже довго терплять споживацьке ставлення до себе, а інші цим прекрасно користуються.

Це, безумовно, питання, яке краще пропрацювати з психотерапевтом, адже від цього ніхто не застрахований і це досить травматичний досвід.

Є невелика хитрість. Коли ви відчуваєте якийсь підступ у проханні до вас - не погоджуйтеся відразу, скажіть, що вам потрібно подумати, порадитися з друзями, родичами. Це дасть час розібратися в ситуації й ухвалити зважене рішення.

І ще - коли ви боїтеся говорити "ні", хвилюючись, що можете втратити друга або подругу, перш за все подумайте, чи потрібна вам людина, яка не прийде на допомогу, коли вам щось знадобиться.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Алісія Давид
21-02-2024, 01:15
Коментарів 0 Переглядів 1 550

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.