RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

* На правах реклами

9 лютого по всьому світі відзначають Міжнародний день стоматолога. Таку дату вибрано не випадково, адже у цей день католицька церква вшановує християнську мученицю Аполлонію Александрійську, яку вважають покровителькою лікарів-стоматологів та зубного болю. Згідно писання, ще в ІІІ столітті її змушували відректися від християнства, а за непослух виривали щипцями зуби. Вона гідно перенесла всі муки й зберегла віру, а коли їй пригрозили стратою, сама зробила крок у полум’я і загинула. Хоч час стер багато згадок, досі існує повір’я, що коли вимовляти "Санта Аполлонія" – зубний біль враз відступить. Сьогодні постать цієї мучениці є символічною для стоматологів у різних країнах, тому її ікони можна помітити не в одній клініці. Зокрема, й у холі стоматологічного факультету БДМУ – місця, де формуються та професійно зростають майбутні лікарі вже понад 16 років. Шістнадцята річниця стоматологічного факультету цьогоріч є особливою, адже Буковинський державний медичний університет у жовтні 2024 року святкує вісімдесятирічний ювілей.

Яким був розвиток цього структурного підрозділу Буковинського державного університету, нам розповів БІЛООКИЙ В'ЯЧЕСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ – декан стоматологічного факультету, доктор медичних наук, професор кафедри хірургії БДМУ, Заслужений лікар України, лікар хірург вищої категорії.




— Розкажіть, будь ласка, відколи функціонує факультет?


– Перший набір студентів-стоматологів ми здійснили в 2006 році. Тоді ще стоматологічного факультету як окремої структури не було, майбутніх стоматологів навчали на базі лікувального факультету. У 2007 ми знову набрали 100 людей за цією спеціальністю. А вже з 1 вересня 2008-го створили окремий факультет, тоді й отримали перше ліцензійне замовлення.

– Факультет одразу був таким великим, як зараз, чи кафедри відкривалися поступово?


– У 2008-у, тобто у перший рік офіційної роботи факультету, було створено тільки дві кафедри – Терапевтичної та ортопедичної стоматології, а також Хірургічної та дитячої стоматології. Ліцензійний обсяг на початках становив 100 студентів, з часом цей показник виріс до 120. Сьогодні до складу стоматологічного факультету входить 8 кафедр – Анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії, Гістології, цитології та ембріології, Дитячої хірургії, оториноларингології та офтальмології, Пропедевтики внутрішніх хвороб, Ортопедичної стоматології, Терапевтичної стоматології, Стоматології дитячого віку, Хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії.

– А викладацький склад змінився?


– Що стосується наших кадрів – то вони професійно виросли. Якщо в 2008-у на факультеті був лише один професор, то в цьому році на восьми кафедрах факультету працює 14 професорів, 15 докторів медичних наук, 53 доценти і 30 асистентів. Станом на сьогодні у скалді факультету існують 4 випускові стоматологічні кафедри, у складі яких працюють 4 професори (завідувачі кафедр), 22 доценти та 24 асистенти.



– Чи змінився показник популярності професії стоматолога з часом?


– Професія стоматолога завжди є актуальною – поки людство існує, потреба в спеціалістах, що лікують зуби, буде постійно. На разі, на факультеті навчається приблизно 310 студентів, в тому числі іноземці, переважно з арабських країн – Єгипту, Сирії, ОАЕ. Незважаючи на військовий стан 17 студентів іноземців минулого року успішно завершили навчання та отримали диплом магістра. Деякі з них продовжили навчання в інтернатурі нашого університету. Останнім часом можна помітити, що потік студентів трохи знизився. Але тут справа не в популярності професії чи затребуваності у фахівцях, а в тому, що Міністерство освіти ставить тепер більш жорсткі вимоги до лікарів загальної практики. З іншого боку – це велика перевага, адже спеціальність обирають ті, що справді хочуть вчитися. Приємно, що з понад 310 студентів 25 навчаються за держзамовленням.

– До вступних вимог. Чи є вже правила зарахування?


– Правила вступу на 2024-2025 навчальний рік ще не затверджені, але ми точно знаємо, що зарахування здійснюватиметься за результатами національного мультипредметного тесту 2022-2024 років та за результатами ЗНО 2021 року. До обов’язкових предметів входять українська мова, математика та історія України. Тестування відбуватиметься в один день. Школярі матимуть дві години на виконання завдань з української мови та математики, а після короткої перерви – ще дві години на історію України та вибраний предмет (хімія, біологія, іноземна мова, українська література та фізика). Попередньо, прохідна сума балів не повинна становити нижче 150 з урахуванням коефіцієнтів.

– Ваш факультет дуже сучасний та прогресивний. Це важливо в стоматології?


– Безперечно. Факультет постійно розвивається. У нас справді потужна матеріально-технічна база. 22 серпня 2011 року ми відкрили новий навчально-лікувальний стоматологічний корпус, що по вулиці Марка Вовчка 2, де базується зараз дві кафедри – терапевтичної та ортопедичної стоматології. Того ж року заснували стоматологічний центр як підрозділ університетської клініки. А в лютому 2012 року він отримав ліцензію на здійснення лікувально-консультативної роботи. Це дуже добре для студентів, адже вони мають змогу отримувати практичні навики, а інтерни під керівництвом викладачів можуть виконувати маніпуляції.

Завдяки адміністрації університету 11 квітня 2019 року відкрито нову базу кафедри стоматології дитячого віку за адресою Руська 87, на базі якої створені сучасні фантомний та симуляційні класи, які є найкращими в Україні та повністю відповідають європейським вимогам.

– А практики багато за час навчання?


– Достатньо. Як базу для практики використовуємо нашу університетську клініку, Обласну стоматологічну лікарню та інші лікувальні заклади області. Можна практикуватися і у приватних клініках. Головне, аби вони були ліцензованими. До речі, аби студенти набили руку та виробили навики, організовуємо різноманітні акції – безкоштовно обстежуємо працівників різних підприємств, соціально незахищених осіб, дітей, позбавлених батьківської опіки, військовослужбовців, надаємо їм кваліфіковану допомогу. Для чого це? Для пацієнтів – це корисно, а для студентів – можливість проявити себе в професії.

- Які вони – студенти стоматологічного факультету?


– На мій погляд, студенти стоматологічного факультету креативні, ініціативні та різнобічно розвинуті, оскільки вони не тільки гарно навчаються, а й беруть активну участь у соціальному житті університету та регіону. Я не буду перелічувати всі заходи, які проводяться на факультеті, адже їх дуже багато: це і допомога ЗСУ, і благодійні акції для дітей, позбавлених батьківської опіки, і санітарно просвітницька робота у різних навчальних закладах області.

– Війна відбилася на навчальному процесі?


– Робота факультету в умовах війни фактично не змінилася, майбутні лікарі продовжують опановувати професію в очному режимі. Дякуємо ЗСУ, що можемо вільно проводити офлайн-заняття. Змістилося навчання лише в іноземних студентів – вони перейшли на змішану форму навчання: ті, хто зміг приїхати, навчаються в Чернівцях, інші – перейшли в онлайн. Однією з особливостей даного часу є те, що розширилася географія студентів. На сьогодні на першому та другому курсі навчаються студенти не лише з західних областей, а й з усієї України, оскільки Чернівці є одним з найбільш безпечних регіонів. Також збільшилася кількість студентів, які бажаютиь перевестися на навчання до нашого університету, де заняття проводяться безпосередньо в клінічних залах, а не онлайн.

– Загалом факультет справляється з покладеними задачами?


– Гадаю, що так. Я радий, що знання, які отримують студенти на факультеті, відповідають вимогам Міністерства і що всі наші фахівці по закінченню навчання починають працювати як в Україні, так і за кордоном. За 16 років існування факультету дипломи спеціалістів та магістрів отримали 1174 студенти, з них 22 іноземці. Усі наші випускники працевлаштовані та надають кваліфіковану стоматологічну допомогу у різних регіонах України та за її межами.

Ліцензія МОЗУ №000438 серія ЛВ від 20.01.2017р.
Редактор: Марія Фернюк
9-02-2024, 19:55
Коментарів 0 Переглядів 4 272

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.