Дряпання (лоскотання) у горлі з бажанням відкашлятися виникає внаслідок багатьох причин.
Як цього позбутися пояснює завідувач ЛОР-центру Чернівецької обласної клінічної лікарні Тарас Чифурко.
Щоб усунути дертя у горлі, слід виявити причину. Як правило, до цього приєднуються інші симптоми, що можуть вказувати на причини. Нерідко знадобиться допомога лікарів одразу кількох спеціальностей, як-от: отоларинголог, ендокринолог, невропатолог, алерголог, ортопед.
У разі за ГРЗ та інших інфекційних захворювань можуть підвищуватися температура тіла, виникати запалення носоглотки (нежить, загострення хронічного тонзиліту тощо).
У разі неврозу – порушуватися чутливість, з’являтися відчуття поколювання, оніміння, болю у ділянці горла, що "віддає" в язик або вуха, можливі зміни м’язової функції – утруднене ковтання, дихання.
Згідно з діагнозом лікар призначає лікування. До симптоматичного належать содові, евкаліптово-ромашкові інгаляції, полоскання, зокрема розчином бетадину, змащування обліпиховою, абрикосовою олією, розчином йоду в гліцерині (люголь).
Можна порадити полоскання розведеним ротоканом або хлоргексидином (1 ч. л. на 0,5 скл теплої води) 3-6 разів на добу, аерозольні обприскування горла з діючою речовиною бензидаміну гідрохлорид, тричі на день протягом 3-5 днів.
Дертя у горлі можуть полегшувати льодяники з м’ятою, різноманітні розсмоктувальні таблетки, які можна придбати в аптеці.
Якщо у горлі дере постійно і лікарські засоби не полегшують стан, то потрібно, не відкладаючи, звернутися для консультації до лікаря-отоларинголога.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-01-2024, 20:39
0
6 935