З 1 січня 2024 розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році. До 1 травня подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Про це повідомляє
ДПС у Чернівецькій області.
Податківці уже розпочали широкомасштабну інформаційну кампанію для здійснення заходів щодо залучення до декларування громадян, які зобов’язані подати декларації у 2024 році.
"Буковинцям слід знати, що впродовж року фахівці служби напрацьовували списки ймовірних декларантів – тому з перших днів нового року направляємо їм нагадування і далі працюємо для того, щоб розширити коло осіб, які зобов’язані подати декларацію. Для отримання інформації про отримані доходи співпрацюємо з органами місцевого самоврядування, з ріелторами, нотаріусами, аналізуємо Податкові розрахунки 4 ДФ, вивчаємо оголошення місцевих ЗМІ та інтернет – видань про продаж та здавання в оренду рухомого та нерухомого майна", - розповів начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.
Минулого року буковинські декларанти задекларували до сплати понад 23,2 мільйона гривень ПДФО та військового збору. У державній податковій службі вважають, що показники цього року будуть набагато вищі.
"У мене є переконання, що буковинці не будуть ухилятися від декларування своїх доходів і сплати податків, оскільки несплата податків під час перебування економіки на воєнних рейках, негативно сприймається не тільки податківцями, а й суспільством зокрема", - сказав Віталій Шпак.
До доходів, які підлягають декларуванню належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані у вигляді вартості подарунків, доходи від продажу с/г продукції понад встановлений розмір отриманого доходу; дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-01-2024, 19:19
0
3 668