RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Не було морозів: лижні траси на Буковині поки не працюють


Фото архівне з сайту комплексу "Сонячна долина"

Цього року гірськолижним курортам Буковини не надто пощастило з погодою. Минула вже майже половина зими, а снігу досі майже не було. Щобільше, уже кілька тижнів поспіль фіксують рекордні "плюси".

За таких температур снігові гармати не можуть виробляти сніг. Тож наразі у гірськолижних комплексах не працюють траси для лиж і сноутюбів. Там сподіваються, що прогнози синоптиків справдяться, і вже невдовзі вдарять морози.

Про це йдеться у випуску "МБ" від 4 січня, передає molbuk.ua



Можна помилуватися горами з крісельного підіймача

У гірськолижному курорті "Мигово" зараз працюють лише льодовий майданчик та екскурсійний крісельний підіймач. На останньому можна піднятися на гору, помилуватися гірськими краєвидами. Витяги для лижників не працюють, адже снігу немає.

"Наші траси були готові до відкриття ще з 16 грудня. Але різко потеплішало, через що більша частина снігу розтанула, – розповіла адміністраторка комплексу. – Щоби запрацювали снігові гармати, потрібно хоча б 4-5 градусів морозу. Мінус шість – це вже справжня розкіш. "Плюси", звісно, нам зовсім не підходять. Навіть за –2 снігова гармата видає воду замість снігу.

Наступного тижня, прогнозують, буде мінусова температура. Тож, можливо, врешті запустимо снігові гармати. Але треба ще хоча б тиждень часу для підготовки трас до відкриття. Дуже сподіваємося, що таки похолоднішає. Бо з 20-го січня маємо дуже масштабні замовлення, тому хочемо встигнути підготувати траси до цього часу, щоби люди могли кататися на лижах і сноутюбах".

Відвідувачів поменшало, скрушно констатують у комплексі. Основна причина – звісно, війна.

"Зараз людей чимало, але не так багато, як було на початку зими. До середини грудня в нас усе було зайнято. Потім клієнти почали масово скасовувати бронювання, десь із 28-го грудня. Навіть 31-го грудня відсотків 20 відпочивальників не приїхали", – каже адміністраторка.

У комплексі запрошують людей із дітьми приїжджати хоча б на ковзанку та крісельний підіймач.

"Це також захопливо, тож ви гарантовано залишитеся задоволені відпочинком", – запевняє адміністраторка.

На "Буковелі" сніг є, але ціни кусаються

Схожа ситуація і в комплексі "Сонячна долина".

"Гірськолижні траси не працюють. Щоби був сніг, потрібно від –5 до –10 градусів морозу. Оскільки зараз узагалі плюсові температури, то невідомо, чи траси взагалі запустять", – проінформували у комплексі.

На сайті "Сонячної долини" зазначається, що тут є чотири бугельні витяги та крісельний підіймач. Також функціонує найсучасніша система штучного засніження всесвітньо відомого італійського виробника.

"Це дозволяє виробляти достатню кількість снігу для комфортного й безпечного катання за температури від –5, у разі, якщо природа скупа на снігопади", – йдеться в інформації.

Через погодну невизначеність на сайті навіть не змінили ще торішні тарифи на лижні та сноутюбні катання. Тоді як у "Мигово" все ж зазначили ціни цього сезону в сподіванні, що морози таки вдарять і траси запрацюють.

А от на курорті "Буковель" снігу вистачає, тож можна кататися на всьому.

"Сезон відкрився з другого грудня, траси працюють, катання є. На сайті у розділі "Статус витягів" траси, які працюють, відображаються зеленим кольором, які неактивні – червоним", – пояснили у колцентрі курорту.

Як можна побачити на сайті комплексу, працює менш як половина трас (станом на перше січня 2024 року) – 32 із 68, та 15 із 19 витягів.

Високий сезон, а відтак і вищі ціни на все, у "Буковелі" встановлений із 19 грудня по 1 січня; з 7 січня по 16 березня. Новорічний сезон передбачає найвищі ціни – з 2 по 6 січня. Низький – від початку сезону до 18 грудня; з 17 березня до кінця сезону. (Г. Олійник)

Ціни

"Мигово":

Ковзанка – 250 грн/год;
Крісельний підіймач – 250 грн / раз (дорослі), 150 грн (діти до 12 років);

Ski pass (прохід): абонемент на 1 годину – 250 грн (будні), 300 грн (вихідні);

Прокат: дорослий повний комплект (лижі, палиці, черевики) – 220-300 грн / день;

Сноутюби: 250 грн / пів години (будні), 300 грн / пів години (вихідні).

"Буковель":

Ski pass: від 1196 грн/день (високий сезон); від 1568 грн/день (новорічний сезон);

Прокат сноубордів і лиж (комплект із черевиками, палицями, шоломом):

270-650 грн / день (дорослі; ціна залежить від категорії спорядження);
210-290 грн / день (діти зростом до 140 см).

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


Редактор: Галина Олійник
7-01-2024, 13:42
Коментарів 0 Переглядів 1 187



Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!