Гарною новиною за довгий час назвав президент України Володимир Зеленський звільнення з російського полону понад 200 українців – як військових, так і цивільних.
Про це він говорив у традиційному вечірньому зверненні в середу, 3 січня.
“Пам’ятаємо про всіх українців, які в російській неволі. Довга була пауза в обмінах, але жодної паузи не було в переговорах щодо обмінів. Ми використовуємо кожну можливість, пробуємо всі варіанти посередництва. На кожній міжнародній зустрічі, яка може бути допомогою, ми порушуємо тему повернення наших полонених. І будемо й надалі працювати, аби повернути наших… Усіх наших”, - запевнив Володимир Зеленський.
За його словами, додому повернули і воїнів Збройних Сил, і воїнів Національної гвардії, прикордонників, воїнів ВМС. Більшість із звільнених із полону солдати та сержанти, але є й офіцери.
“Справді хороший день для України. Частина з цих наших воїнів – захисники Маріуполя та “Азовсталі”. Про частину зі звільнених зараз навіть на початку не було відомостей, що вони в полоні. І вважалося, що вони зниклі безвісти. Дуже важливо – зберігати надію”, - зазначив український лідер.
Президент подякував всій команді, яка працює, щоб такі обміни продовжувались. “Буданов, Єрмак, Усов, Малюк, Клименко”, - перелічив Зеленський.
“І, звичайно, я дякую кожному нашому воїну на передовій, хто бере окупантів у полон і поповнює наш обмінний фонд. Що більше росіян беремо в полон, то більш результативні будуть перемовини щодо обмінів”, - наголосив він.
Нагадаємо, у середу, 3 січня, відбувся найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими — звільнено 230 українців та українок.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.