Тепла зима характеризується коливанням атмосферного тиску, що може призвести до задухи і відчуття нестачі повітря.
Про це лікаркою-терапевтом консультативно-діагностичного підрозділу ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" Наталією Зливко.
"Тепла погода взимку може посилювати симптоми астми. Отож, особливо уважними до свого стану здоров’я мають бути хворі на гіпертонію та астму. Можуть відчути нездужання і хворі на алергію, а також пацієнти з гастритом, хворобою нирок та підшлункової залози. Обережними слід бути й людям, чутливим до коливань тиску і магнітних бур через слабку нервову систему. Нестійкі зими часто супроводжуються магнітними бурями, що призводить до порушення роботи гіпофіза та обміну речовин. Чутливі люди починають гірше спати, у них збивається біологічний годинник, з’являються неврози та хронічна втома", – каже Наталія Зливко.
Читайте також:
Погода не грудня, а квітня: синоптик розповіла про температурні рекорди на БуковиніНетипово низька температура взимку може негативно впливати на захворюваність людей внаслідок мутації та поширення вірусів. Річ у тім, що саме завдяки мінусовій температурі віруси гинули. Тепер же, коли переважають досить високі, як для зими, плюсові позначки тем¬ператури, ризик захворіти на вірусну інфекцію зростає в рази.
"Якщо лікар призначив вам ліки для постійного приймання, не забувайте про них. Якщо ж відчуваєте, що самопочуття погіршується або симптоми наростають, зверніться до вашого сімейного лікаря. У жодному разі не займайтеся самолікуванням", – наголошує Наталія Зливко.
Щоб уникнути проблем зі здоров’ям- мінімізувати стресові ситуації, зокрема не переглядати новини перед сном;
- дотримуватися здорового раціону, вживати їжу, багату на клітковину і кальцій;
- регулярно займатися помірними фізичними вправами;
- більше відпочивати;
- налагодити режим сну.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-12-2023, 19:22
0
2 387