В Україні овочі продовжують дорожчати: яка нині вартість томатів та моркви

новини / Новини України
1 031
0

Наразі імпортні турецькі томати, які складають основну частину пропозиції на ринку, коштують 80-90 грн/кг на 21% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Як повідомляють експерти аналітичної платформи EastFruit, активне зростання цін на дану продукцію на українському ринку провокує помітне підвищення попиту на тепличні помідори напередодні новорічних свят.



Зазначається, що імпортні помідори в Україні вже продаються в середньому на 32% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

"А якщо розглядати п’ятирічну динаміку, то в нинішньому сезоні оптові ціни на помідори досягли нових рекордних позначок", – додали експерти.

Натомість більшість учасників ринку не відкидають можливості й подальшого зростання цін на тепличні овочі, як мінімум до того моменту, поки пропозиція повністю не покриє попит.

Водночас українські виробники продають моркву високої якості за ціною 11-15 грн/кг, що на 10% вище, ніж тиждень тому. Експерти підкреслюють, що тенденція зростання цін відзначається виключно в сегменті моркви високої якості, яку закуповують для подальшого зберігання.

Зазначається, що драйвером росту цін на цей овоч є, як і для томатів, підвищення попиту перед святами. Аналітики підкреслили, що при цьому морква пропонується до продажу на 25% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.

Експерти прогнозують можливе подальше зростання цін у сегменті якісної моркви і найближчим часом. У своїх прогнозах вони сприються на поступове зменшення обсягів саме якісної моркви в сховищах у місцевих виробників.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
На День вишиванки запровадять нову традицію: символ вдячності на алеях героїв
128 345
В ЄС можуть заборонити один із найпопулярніших кухонних приладів: у чому причина
28 200
У центрі Чернівців обірвалася контактна мережа: пошкоджено стіну будинку та автомобіль (оновлено)
14 160
П’яна ДТП на Буковині: 23-річний водій ВАЗ протаранив авто, пасажир у лікарні
13 794
У чоловіка виявили "німу" пухлину: лікарі у Чернівцях вчасно діагностували небезпечну хворобу
9 766
У Чернівцях оновлять вулицю, якою інтенсивно їздив транспорт під час ремонту Руської
8 827
У Чернівцях відновлюють «Переможну вишиванку» до 20-річчя Дня вишиванки
7 717
У чому підступ безкоштовних речей на Temu: чи можна виграти в їхніх акціях
7 588
На Буковині двом хлопцям загрожує довічне за жорстоке вбивство жінки
6 805
«Врятуймо сестричок»: у Чернівцях організують концерт для близнючок із рідкісними захворюваннями
6 283