Місяць тому директорка Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Івасюка Наталія Філяк звільнилася з посади.
Своє рішення пояснила тим, що не може змиритися з оптимізацією установи, пише molbuk.ua
"Для мене бібліотека – це насамперед люди. Поки відчувала, що можу чимось допомогти бібліотеці й бібліотекарям, доти перебувала в цьому кріслі. А зараз прийшло страшне усвідомлення, що я вже нічим не зможу зарадити. Є багато обʼєктивних причин, для чого потрібна оптимізація, чому не будуть виділятися кошти на придбання нових книг, чому мають скорочуватися сільські бібліотеки… Адже в країні війна. Але я, яка все життя віддала бібліотеці, не можу брати в цьому участь", – написала Наталія Філяк у соцмережі.
Встановили сигналізацію – сторожів не треба
Начальниця управління культури ОВА Олена Боднар запевняє: жодної бібліотеки в області не закрили, всі установи працюють. Проте підтвердила скорочення працівників в обласній бібліотеці.
"Це стосувалося шести сторожів і в самій бібліотеці, і в її філії на вулиці Вірменській. Ми встановили систему сигналізації. Відповідно, потреба в охоронцях відпала. Будемо встановлювати системи відеоспостереження і в інших закладах культури. На це виділили 120 тисяч гривень з обласного бюджету", – зазначила чиновниця.
"Списується велика кількість російськомовної літератури, передусім художньої та історичної. Понад 80% книг уже списані. Натомість заклали кошти на поповнення бібліотечних фондів. Зокрема для обласної бібліотеки для дітей та бібліотеки імені М. Івасюка на це виділили 249 тисяч гривень", – повідомила О. Боднар.
Заступниця начальника ОВА Юлія Грицку-Андрієш запевнила, що в області не планують закривати жодної бібліотеки.
"Навпаки, у нас є багато планів, спрямованих не на закриття, а на покращення послуг і їхньої доступності для відвідувачів. Хочемо оцифрувати весь процес видачі книжок. Щоби вам не телефонували працівники бібліотеки і не нагадували принести книжку, а щоб відповідне повідомлення надходило від чатбота", – пояснює.
Не всі працівники бібліотеки готові освоювати комп’ютер. Багато з них є людьми у поважному віці, провадить Юлія Грицку-Андрієш.
"Це замкнене коло"
Кореспондентка "МБ" зателефонувала ексдиректорці обласної бібліотеки імені М. Івасюка Наталії Філяк. Пані Наталія зізналася, що не жалкує про своє рішення щодо звільнення. Адже найскладніші часи ще попереду.
"Те, що поки що не скоротили нікого, крім охоронців, ще нічого не означає. Знаю, що наступного року фінансування буде значно менше. Зважаючи на те, що вдвічі підвищать мінімальну зарплатню, а бюджет, який виділять на зарплату, буде меншим, ніж цьогоріч, самі розумієте – без скорочення людей не обійдеться. Я не хотіла брати в цьому участі, тому й пішла", – каже пані Філяк. – Кого саме скорочуватимуть – профільних працівників або допоміжний персонал – залежатиме від нового керівника бібліотеки. Але звільнення таки будуть. Не можу сказати, що тут винне управління культури чи його керівниця. У нас війна, тому так відбувається.
Просто не хочу брати в тому участі. Бо знаю, що після скорочення обласна бібліотека не зможе бути такою, як раніше. Адже нам ніколи не кажуть, а тим більше управління культури не дає наказу, мовляв, скоротіть стільки-то працівників. Нам просто доводять бюджет, а як будемо в нього вкладатися, то наші проблеми. Водночас з нас вимагають показати, що люди забезпечені зарплатнею. А як вони можуть бути забезпечені, якщо явно не вистачає грошей?! Це замкнене коло…" – із сумом констатує Наталія Філяк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-11-2023, 16:20
0
3 933