«Ворог не такий страшний, як здавалося спочатку»: історія добровольця з Буковини Костянтина Рудика

новини / Новини Чернівців / Публікації / Війна з Росією
1 986
0

Що таке війна, військовий Костянтин РУДИК знає добре, адже брав участь у бойових діях ще в АТО. Тоді військовий служив прикордонником на Луганщині. Згодом Костянтин повернувся до цивільного життя, поїхав за кордон, де працював на будівельній фірмі. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення РФ в Україну, чоловік повернувся з Польщі та в перші дні війни пішов до військкомату.

Про це йдеться у публікації "МБ"



"Нарахували сто прильотів на день"

– Про те, що почалася повномасштабна війна, я дізнався з новин, коли їхав на роботу. Відразу прийшов до свого шефа і сказав, що повертаюся в Україну. 25 лютого я вже їхав додому, а 26 прийшов до ТЦК. Як зараз пам'ятаю, там були великі черги. Я вже був учасником бойових дій і розумів, що перебуваю в резерві першої черги. Коли прийшов до військкомату, то запитав: "Що треба зробити, щоб мене відправили захищати Батьківщину?" І вже ввечері зі 128-ю бригадою ми вирушили до Мукачева, де формувалася наша 63-я бригада, – розповідає військовий.

Спочатку Костянтина та його бригаду відправили до кордону з Білорусією, а через два тижні воїни вже були на Миколаївщині. Військовий зізнається, що ворог інтенсивно накривав тоді мінометами.

– На Миколаївщині ми тримали оборону в селі Киселівка. Там перебували, аж доки не звільнили Херсон. Ситуація була дуже складна. У нашій групі були здебільшого молоді хлопці, і оскільки я мав бойовий досвід, навчав їх. Ворог активно працював мінометами. Були дуже часті обстріли, а ми не мали чим відповідати. Окупанти постійно намагалися посунути лінію фронту. Лише мін ми нарахували по сто прильотів за день.

Здавалося, що наш підвал підстрибував на три метри догори з кожним вибухом. Усі молилися, щоб залишитися живими, – пригадує військовий.

Наразі Костянтин Рудик служить на Донеччині, на Лиманському напрямку.

– Це доволі важкий напрямок. Перед цим ми воювали у Бахмуті. Там були дуже складні бої. Тоді на нас наступала ПВК "Вагнер". Після того, як нас вивели з Бахмута, ми перебазувалися в район Кліщіївки, а опісля нас відправили на відновлення. Спершу я був помічником гранатометника. Зараз служу в аеророзвідці. Наводжу нашу артилерію на противника. Працюємо з великими дронами "Вампір". Москалі їх називають "баба яга". Ці дрони закидаємо їм у бліндажі. Робимо все, щоб ворог злякався і перехотів далі йти. Головна мета – вибити їх із нашої землі. Коли служив прикордонником на Луганщині, то обіцяв хлопцям, що ми все-таки колись пройдемо парадом у самому Луганську.

"На полі бою вони беруть кількістю"

На запитання, як змінилася війна за півтора року, Костянтин Рудик відповідає: "На початку війни ми пережили снарядний голод, страх, невідомість. Боязнь того, що росіяни підуть далі. Натомість зараз я впевнений, що ми переможемо. Хлопці, з якими я працюю, дуже вмотивовані.

Ми знаємо, що ворог не такий страшний, як нам здавався спочатку. Ми побачили, що вони теж бояться і не такі вже й "круті", яких себе видавали на початку війни, типу "вторая армія міра" тощо. Ми побачили, що це мародери, які на початку війни забирали холодильники й унітази. На полі бою вони беруть кількістю. Кожен свій вихід ми плануємо. Бо ж як воює український воїн? Він робить все, щоб не втратити життя – своє й побратима. А як це роблять вороги? Вони просто йдуть, йдуть і йдуть… Ми перехопили рацію противника, тож чули: якщо солдат відмовляється йти на завдання, його розстрілюють свої".

Костянтин Рудик упевнений у перемозі, тому будує плани на майбутнє. Після закінчення війни він має намір працювати у сфері інформаційних технологій.

Увага!

Підрозділу Костянтина Рудика заради збереження життів воїнів та для кращого виконання бойових завдань дуже необхідні "очі в небі" – дрони Mavic T3. Збір – на 240 тисяч гривень. Кожен охочий може допомогти.

Номер картки: 5375 4112 1017 9797

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Що буде, якщо їсти забагато білка: дієтологи попередили про ризики для здоров’я
Ремонт і обрізка дерев: у Чернівцях обмежать рух транспорту на двох вулицях
​«Були гарні збори, але ми втратили важливих гравців»: «Буковина» завершує збори та готується до чвертьфіналу Кубка України
«Найбільша проблема – нестача вологи»: буковинські аграрії розпочали весняну посівну кампанію
Випустити кажана та відвідати виставку з Берліна: куди піти у Чернівцях – дайджест
На годину вперед чи назад? Україна вночі переходить на літній час
На Буковині піротехніки знищили мінометну міну часів Другої світової війни
Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
213 610
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 072
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 432
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
5 605
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 844
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 490
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
4 227
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 208
"Такого ажіотажу давно не було": у Чернівцях на чвертьфінал Кубка України продали майже дві тисячі квитків
3 034
На Буковині засудили педофіла, який зґвалтував дитину
2 795

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм