Новини Буковини
Родина з Вижницького району організувала вдома прибутковий бізнес – виготовлення горілчаного сертифікату. 58-річна жінка, яка вже тричі притягалася до кримінальної відповідальності, вела свій бізнес разом із донькою. Мати займалася виготовленням, донька доставкою фальсифікату. Відносно недорога фальсифікована горілка за лічені хвилини розходився по ринках та сільських магазинах.
– Мешканка одного з сіл Вижницького району організувала у себе вдома підпільний цех з виготовлення фальсифікату, – розповідає заступник начальника Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області Василь ПАРАЩУК. - Під час санкціонованого обшуку в домі зловмисниці вилучили більше 350 літрів спирту, порожні ємності від спирту, 350 дозаторів та пробок та більше 150 пляшок готової продукції. Готовими до розливу було ще 250 порожніх пляшок. “Палена” горілка була як відомих брендів, до прикладу “Nemiroff”, так і вітчизняних заводів. На пляшках були й акцизні марки, щоправда підробки – видрукувані на кольорову принтері. Від реалізації фальсифікату вилучили готівки на суму більш як 27 тисяч гривень. Ми вже з’ясували, хто постачав даній особі пляшки, зараз виходимо на людей, які завозили жінці підроблені акцизні марки. За незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів проти даної особи порушено кримінальну справу.
- Свою продукцію селянці вдавалося швидко реалізовувати, – продовжує Василь Васильович. - Вивозячи на ринок кілька ящиків фальшованої горілки, й 40 хвилин не минало як жінка повністю спродувала її. Купували дану горілку і для власних потреб, й для реалізації в сільських магазинах в райцентрах області. Одна пляшка фальсифікату вартувала близько 12-14 гривень, в той час як аналогічний ліцензійний продукт коштує 27-29 гривень. В магазинах документів ніхто не питав, адже фальшивку підкладали під справжні накладні лікеро-горілчаних виробів.
За висновкам СЕС, дана горілка не відповідає ГОСТу, й оскільки не пройшла необхідної очистки є шкідливою для здоров’я. Для її виготовлення використовувався харчовий спирт, завезений з Молдавії. На разі підозрювану відпущено під заставу в розмірі 17 тисяч гривень. Жінці, що вже тричі притягувала до кримінальної відповідальності за аналогічний злочин, загрожує позбавлення волі від п’яти до десяти років з конфіскацією обладнання та фальсифікату.