Лікар-дієтолог ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" Мирослава Березова дослідила написи на етикетках йогуртів у магазинах Чернівців.
На своїй фб-сторінці вона
пояснила, чому не радить магазинні йогурти, пише molbuk.ua
"Уміння читати етикетки продуктів у магазині – дуже цінна навичка сучасної людини. Та для цього недостатньо знати, яку назву має доданий цукор (а їх близько 60 насправді!). Перш за все має бути час. Все рідше бачу людей, які затримуються коло прилавку подивитися склад продукту і все частіше бачу тих, хто обирає свою покупку за ціною, - зауважує дієтологиня.
Яскрава упаковка і приваблива ціна – зазвичай так маскують продукти низької якості. У складі таких продуктів часто присутні шкідливі для споживачів, але вигідні для виробників інгредієнти – ті, які подовжують термін придатності, або спрощують вимоги виробництва, провадить фахівчиня.
Мирослава Березова вирішила особисто вивчити склад етикеток українських йогуртів у супермаркетах Чернівців.
За висновками дієтологині, з 34 представлених йогуртів різних виробників тільки 9 були виготовлені з натуральних компонентів без додавання якихось інших складників. До таких йогуртів у експертки практично не виникло запитань.
Щодо решти йогуртів, то вона виявила такі недоліки:
Додані цукри
"У тих йогуртах, що я знайшла на полиці, вміст доданого цукру варіював від 4,7 г (один такий йогурт все ж знайшовся) до 13,6 г на 100 г продукту. Останні рекомендації по споживанню вуглеводів (FDA, BDA, WHO) нам кажуть: додані цукри - це не ок, але в раціоні можуть бути з умовою, якщо їх не більше ніж 10% від загальної калорійності на день. Тобто для дорослої людини при калорійності раціону 2000 ккал рекомендовано не більше 50 г доданого цукру на день (близько 10 чайних ложок або 14 кубиків цукру).
Якщо візьмемо йогурт в пакуванні великої склянки 280 г (наприклад), то це буде 38 г цукру. Майже денна норма! А ще ж чаї, кава, сирки. Шкоду надмірної кількості доданих цукрів важко переоцінити - це високий ризик метаболічних та серцево-судинних захворювань", - коментує лікарка.
Емульгатори та стабілізатори
"Зокрема, карагенани. Використовуються як загущувачі. Зареєстровані як харчові добавки Е407 і Е407а і схвалені до вживання. Проте дослідники вказують, що регулярне вживання даних добавок потенційно може призвести до цитотоксичної та прозапальної дії і навіть викликати розвиток раку", - пояснює фахівчиня.
Натуральні фрукти
"Фруктові ароматизатори, наповнювачі, смакові добавки, "ідентичні натуральним" – а чи є фрукти в такому йогурті? А якщо випадково і є – не потрібно забувати про пестициди", - нагадує М. Березова.
Пробіотики
"Наявність напису "культура молочнокислих бактерій" на упаковці йогурту не гарантує, що пробіотики дійсно присутні у йогурті в той момент, коли ви його їсте. Це тільки підтверджує, що вони були там при його виробництві. А додавання таких штучних підсолоджувачів, як аспартам і сукралоза тільки поглиблять цю проблему, оскільки вони мають протимікробну дію. Їхній вплив на кишковий мікробом ще вивчається", - пише дієтологиня.
Тож, робить висновки експертка, рекомендувати магазинний йогурт для вживання навряд чи варто.
Читайте також: "У мене було 12 гриж": чернівчанка дякує хірургові, який повернув її до нормального життяЧитайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-10-2023, 10:21
0
3 027