Майже кожен п'ятий українець мріє тимчасово попрацювати за кордоном, а 15% хотіли б покинути свою батьківщину назавжди. Такі результати нещодавнього опитування міжнародної компанії Gallup, яка досліджувала міграційні процеси у колишньому СРСР.
Українці за своїми прагненнями працювати за кордоном більше нагадують своїх західних сусідів, ніж східних, хоча і зі значною різницею, кажуть українські аналітики.
Українські цифри більше нагадують цифри держав ЄС: 21% висловили бажання виїхати за кордон тимчасово, і 15% українців – на постійне проживання. З подібними настроями можна зіткнутися і в країнах Європейського Союзу, особливо на півночі, де від понад третини до половини данців, шведів, естонців, литовців, латвійців і фінів хотіли б переселитися до інших країн, хоча б тимчасово.
"Головна відмінність від Євросоюзу полягає в тому, що люди можуть поїхати, повернутися і потім поїхати знову. В Україні, на жаль, ситуація складається по-іншому. Ті, хто їде до Росії працювати, то вони дійсно повертаються, бо до Росії немає проблеми поїхати другий раз, а ті, хто їде до країн ЄС, прагнуть залишитися там і вивезти свої сім'ї", – вважає провідна українська дослідниця, директор Інституту демографії Елла Лібанова.
На теренах колишнього Радянського Союзу найбільше хочуть поїхати працювати за кордон мешканці Молдови. Понад половина з них, 53% сказали, що вони б поїхали працювати за кордон, якби мали таку можливість. Жителі Вірменії також радо б покинули свою батьківщину, 44% хотіли б виїхати тимчасово, і 39% покинули б рідні кавказькі гори назавжди. Вищі цифри, ніж в Україні щодо потенційної міграції має і сусідня Білорусь, де 35% населення хотіли б тимчасово попрацювати за кордоном, і 20% не хотіли б звідти повертатися.
http://tsn.ua/ukrayina/15-ukrayinciv-hochut-nazavzhdi-pokinuti-svoyu-batkivschinu.html