Правоохоронці роз’яснили, яким чином накладатимуть штрафи на тих, хто вживає хмільні напої в громадських місцях. Тип тари не має значення - навіть якщо пляшка загорнута в газету чи напій перелито в пакет від соку, це не врятує від покарання.
Порушенням закону вважається вже сам факт вживання пива в громадському місці, і не має значення, в що воно налите - в пляшку, пластиковий стакан або інший посуд, відзначив начальник центру громадських зв'язків ГУ МВС України в Києві Володимир Поліщук. За його словами, не важливо, в спеку чи в холод, в громадському місці заборонено пити пиво, інші слабкоалкогольні напої, і співробітники міліції виконують ці вимоги закону, роблячи зауваження порушникам або притягуючи їх до адміністративної відповідальності.
"Не має жодного значення, п'ється це пиво з пляшки, чи пляшка обгорнута паперовим пакетом, чи напій налито в пластиковий стакан. Навіть якщо пиво в глиняному глечику, і людина його п'є в громадському місці, - це порушення закону!", - пояснив В.Поліщук, спростувавши думку про те, що до тих, хто п'є пиво з пластикових стаканів, міліція не підходить, оскільки не вважає це порушенням закону.
Разом з тим він звернув увагу, що ніхто не забороняє пити пиво, відпочиваючи у відкритих літніх кафе, де продаються слабкоалкогольні напої.
Усього за час дії зміненого законодавства по 178 статті адміністративного кодексу (Розпивання пива, алкогольних, слабкоалкогольних напоїв в заборонених законом місцях або поява в громадських місцях у п'яному стані) міліція уже склала 50 тисяч протоколів про адмінпорушення.