У Чернівцях схил на вулиці Богдана Хмельницького поблизу оновленого громадського простору засадили кущами кизильника.
Рослини висадили не за кошти з міського бюджету, наголосила у коментарі molbuk.ua заступниця керівниці тресту зеленого господарства Чернівців Наталія Гончарова.
Торік тут також висаджували кизильник, проте він із якихось причин не прижився. У зелентресті зізнаються, що це доволі дивно, адже ця рослина - зовсім невибаглива, вона росте і в тіні, і на схилах, та добре приживається. Припускають, що могли вплинути особливості ґрунту або не надто сприятливі кліматичні умови під час висадження.
Зараз, каже Наталія Гончарова, взяли кизильник із розсадника зелентресту, його приживлювали ціле літо. Тож тепер, сподіваються, проблем не виникне. Обіцяє, що висаджуватимуть доти, доки не отримають успішний результат. Наголошує, що все це робитимуть власним коштом. За гроші з міського бюджету посадили кизильник лише першого разу.
"Навесні вже стане зрозуміло, чи прийнялися рослини, - зазначає Наталія Гончарова. - На те, щоби кизильник розрісся, закривши ввесь схил, знадобиться кілька років. Хочемо також поміж кущами засіяти газонну траву, щоби пагорб міцніше тримався".
Довідка
Кизильники — листопадні або вічнозелені чагарники. Листки невеликі, прості, чергові, цілокраї, яйцеподібні, влітку темно-зелені, восени — червоніють (найчастіше блискучі). Квітки білі або рожеві, дрібні, в щитках, китицях або поодинокі.
Плоди — маленькі, червоні або чорні яблука з 2-5 кісточками (плоди деяких видів їстівні).
Кизильники дуже популярні декоративні рослини, їх вирощують завдяки привабливому вигляду та декоративності плодів. Деякі з видів використовують для закріплення піщаних схилів, а також як живоплоти. У колекціях ботанічних садів кизильники відомі з 1864 року.
Фото з вікіпедії
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-10-2023, 23:41
0
2 063