Неподалік від Новодністровська відкрито унікальний музей, де акумулюють культурну спадщину сіл, затоплених внаслідок будівництва Дністровської ГЕС.
Про це повідомляє Новодністровське радіо.
Відкрили його у селі Грушка Староушицької громади.
Унікальний етномузей поєднує у собі експозицію та майстерню гончарства і травництва. Розташувався він у самому серці населеного пункту – найдавнішій глиняній хаті села біля криниці "Жива Вода". За легендою це джерело сотні років слугувало місцем відпочинку для подорожувальників і дало початок поселенню.
Поруч із вигодами, які дали будівництво каскаду Дністровських ГЕС і ГАЕС, територія Подністер’я понесла і великі втрати. Затоплено десятки сіл, тисячі людей були вимушені покинути свої домівки, а щоб отримати компенсацію від радянського союзу ще й власноруч зруйнувати свої обістя.
Після відкриття музею, на якому відвідувачі могли познайомитись з експозицією, колекцією етноодягу, поспівати українських пісень, посмакувати чаями місцевого травника Микола Прудивус , зробити барвисті фото, на локації "Чарівна Хата" тривав тиждень Дністровської Спадщини.