Восени на українців чекає істотне подорожчання хлібобулочних виробів. Крім того, експерти вказують, що у найближчі місяці піднімуться ціни на молоко й м’ясну продукцію.
Так, українські пекарі незабаром перейдуть на борошно з дорогої пшениці нового врожаю, що відіб’ється на вартості хлібу.
Контракти на пшеницю на світових ринках досягли 250 доларів за тонну. "На початок липня ціна пшениці другого класу становила 1250 гривень за тонну. Зараз актуальна ціна - 1550 гривень за тонну. Тобто зростання склало 23%", - зазначив глава наглядової ради "Хліб Києва" Владислав Атрошенко.
Неофіційно на підприємстві повідомили, що просто необхідно підвищувати ціни на хліб на 10-15%.
Як заходи щодо стабілізації ринку представники галузі пропонують скасування регулювання рентабельності місцевою владою та введення адресної допомоги.
Як підрахував Владислав Атрошенко, компенсація в 10% через подорожчання хліба приблизно 10 мільйонам незаможних громадян, враховуючи середню ціни буханки 3 гривні та споживання 10 буханок на місяць на людину, обійдеться бюджету в 360 мільйонів гривень.
"Але від покупки Аграрним фондом зерна на зростаючому ринку бюджет втратить набагато більше - до 600 мільйонів гривень", - підрахував він.
На думку експертів агроринку, через спеку й загибель великих площ посівів кормових культур у жовтні може виникнути дефіцит кормів. А слідом за зростанням вартості кормів подорожчає і м'ясна продукція.
На думку директора аналітичного агентства "Інфоагро" Василя Вінтоняка, також у серпні переробники ще більше піднімуть ціни на молоко, яке отримують від населення й сільгосппідприємств.
Попит заводів на сировину вже зараз перевищує пропозицію. Експерт прогнозує, що взимку молоко будуть закуповувати вже по 3 грн за літр, а на великих тваринницьких підприємствах - по 4,5 грн (зараз - близько 2 грн).
У серпні виробники сирів піднімуть вартість своєї продукції на 10%. Роздрібні ціни зростуть на більш істотний відсоток.
http://tsn.ua/groshi/voseni-v-ukrayini-podorozhchayut-hlib-moloko-y-m-yaso.html