По триста разів на добу правоохоронці виїжджають розбороняти родичів, які влаштовують бійки. Про це під час прес-конференції минулого тижня заявив начальник УМВС в області Микола ХАРАБАРА. За його словами, сімейні сварки в області почастішали. Найчастіше звертаються молоді сім’ї. Міліціонери вже мають перелік сімей, яких називають своїми "талісманами".
– Звернень громадян, які просять допомогти владнати сімейні конфлікти, стає дедалі більше, – розповідає начальник сектору дільничних інспекторів міліції Першотравневого райвідділу УМВС в області Олександр КУШНІР. – Це біда. Практично щодня виїжджаємо залагоджувати сімейні конфлікти. Найбільш конфліктними є неблагополучні або молоді сім’ї. Перші зловживають спиртним. А останні неспроможні самотужки вирішувати побутові проблеми – то дружина з подружками хоче йти відпочивати, то чоловік на пиво збирається. А доглядати за дитиною нема кому. Ці чвари переростають у скандали та бійки. І таких випадків щороку стає більше. Порівняно з минулим роком, ми зафіксували зростання таких викликів на 10 відсотків.
– Ми усіляко намагаємося допомогти ображеним, – каже головний дільничний. – Проводимо роз’яснювальну роботу, ставимо дебоширів на облік, штрафуємо (штраф 51 гривня). Лише за сім місяців цього року оштрафували 117 осіб. За насильство у сім’ї карали й арештом на десять діб. Із початку року таке покарання застосували до п’ятьох осіб.
Часто штрафні санкції не вирішують проблему, а прикривають її. Адже штраф у розмірі 51 гривня доводиться сплачувати з сімейного бюджету. Тому після кількох штрафів навряд чи жертва сімейного насильства наважиться викликати міліцію. Та й 10 днів арешту навряд чи перевиховають алкоголіка чи дебошира.
Щоправда, міліція почала рідше фіксувати при сімейних конфліктах побиття середнього та важкого ступенів. Адже у таких випадках кримінальні справи порушують зразу.