Найнезахищеніщі на ринку праці випускники, які закінчують навчальні заклади з фіктивною довідкою про працевлаштування. Оскільки "вільний" диплом принаймні дає можливість звернутися до служби зайнятості.
– Не всі непрацевлаштовані випускники до нас звертаються, – каже Галина ЧУПІНА, директор обласного центру зайнятості. – Оскільки отримавши фіктивну довідку про працевлаштування (інакше не видають диплом), молода людина виявляється фіктивно працевлаштованою, а фактично – ні. Але протягом року не має права до нас звертатися.
Будь-який роботодавець хоче висококласного фахівця і має право вільного підбору кадрів. Тому випускникам без досвіду роботи важко гідно працевлаштуватися.
За словами Галини Чупіної, цього року в держбюджеті передбачено 10 мільйонів гривень на створення дотаційних робочих місць для випускників вищих і професійно-технічних навчальних закладів. "Раніше був дуже обмежений перелік спеціальностей, цього року він значно ширший – понад 50 професій. І той випускник, який не має стажу, буде цікавий роботодавцеві, оскільки протягом року витрати на зарплатню компенсуватимуть за рахунок бюджетних коштів", – каже Г. Чупіна.